Lancôme x Louvre - nowa limitowana kolekcja kosmetyków do makijażu 

Lancome - jedna z najbardziej kultowych marek kosmetycznych i Luwr, najbardziej znane muzeum świata – gdy połączy się te dwie instytucje, efekt po prostu musi robić wrażenie! Dowodem na to jest najnowsza limitowana kolekcja Lancôme x Louvre, która czerpie inspiracje z dawnej sztuki, francuskiej historii i siły kobiet.

Reklama

Choć marka Lancome wielokrotnie zaskakiwała swoimi limitowanymi kolekcjami, ta propozycja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy jej element to małe dzieło sztuki, zaprojektowane z dbałością o detal i ponadczasowe piękno, by w doskonały sposób odzwierciedlać zarówno ducha marki, jak i Luwru.

Lancôme x Louvre - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe Lancôme x Louvre - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe

 

Kobiety Luwru zaklęte w kosmetykach Lancome

Kolekcja Lancôme x Louvre poświęcona jest dziewięciu „muzom”, które odnaleźć można na terenie paryskiego muzeum. Są to: Wenus z Milo, Zwycięstwo Samotraki, Corine, Diane de Gabies, Nimfa ze Skorpionem, Nimfa Echo, Hygeia, Hermafrodyta i Wenus z Arles. Każdy z posągów opowiada własną historię, ale łączy je kobieca siła i nieskazitelne piękno. Właśnie to chcieli uwiecznić twórcy makijażowej kolekcji Lancome.

Lancôme x Louvre / materiały prasowe Lancôme x Louvre / materiały prasowe

 

Lancome Paleta cieni do powiek inspirowana Corinne

Paleta cieni do powiek inspirowana jest marmurowym popiersiem „Corinne” autorstwa Étienne-Pierre-Adriena Goisa.

- Ta paleta w dużej mierze odzwierciedla życiowe zmagania Corinne, bo w tamtych czasach nie można było być jednocześnie geniuszem i kobietą – tłumaczy w oświadczeniu prasowym Lisa Eldridge, dyrektorka kreatywna ds. makijażu w Lancôme.

- W dzisiejszych czasach kobiety mogą decydować o swoich wyborach i własnym wyglądzie. Jednego dnia możesz zdecydować się na pomalowanie kolorowych ust, a następnego możesz w ogóle nie nosić makijażu. Być może dziś nie brzmi to zbyt rewolucyjnie, ale zaufaj mi, to jest rewolucja.

 

Wizażystka Lisa Eldridge – inspirując się posągiem Corinne, ale też naturalnym oświetleniem i wnętrzem Galerii Richelieu – opracowała każdy detal palety.

Tak oto w środku mamy Richelieu Galerie Light (przydymione złoto), Cour Carrée Copper Light (rdzawy brąz), Cour Marly Marble (mieszankę białego i żółtego złota) oraz Royal Palace Pink (zakurzone różowe złoto). W palecie znalazł się również brokatowy chłodny szmaragd – Cour Puget, którego inspiracją było małe okno sufitowe wychodzące na zielony ogród zdobiony rzeźbami z XVII i XVIII wieku.

 

Lancôme x Louvre - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe Lancôme x Louvre - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe

Lancome L'Absolu Rouge Drama Matte - kultowa pomadka w nowych odcieniach

Do kolekcji Lancôme x Louvre dołączyła także kultowa pomadka L'Absolu Rouge Drama Matte, która została wzbogacona o cztery nowe odcienie również inspirowane antycznymi rzeźbami z II wieku. Pomadki zostały zamknięte w sztyftach obszytych złotem, które nawiązują do kobiecych posągów - Śpiącej Hermafrodyty, Diane de Gabies, Nymph Echo i Nimfy ze skorpionem.

Lancome x Luwr - nowa kolekcja do makijażu na jesień 2023 / materiały prasowe Lancome x Luwr - nowa kolekcja do makijażu na jesień 2023 / materiały prasowe

 

Lancome Advanced Génifique Serum jak bogini zdrowia 

Lancome zaprezentowało w kolekcji również nową odsłonę legendarnego Advanced Génifique Serum. Co prawda skład kosmetyku pozostał bez zmian, ale za to butelka inspirowana jest posągiem bogini zdrowia – Hygei, który również można spotkać w Luwrze.

- W dziełach sztuki jest wiele tragedii, a my chcieliśmy przedstawić dobre historie kobiet – wyjaśnia kontekst kolekcji Rachelle Mladjenovic - szefowa marketingu Lancôme.

- Kiedy poznaliśmy historie kobiet, które zainspirowały artystów do stworzenia tych posągów, od razu powiedzieliśmy: „To dziewczyna z Lancôme”. Nie chcieliśmy po prostu wybrać najsłynniejszego artysty lub najbardziej znanej muzy, chcieliśmy wybrać najpotężniejsze rzeźby.

Lancome Advanced Génifique Serum w limitowanej kolekcji na jesień 2023 / materiały prasowe Lancome Advanced Génifique Serum w limitowanej kolekcji na jesień 2023 / materiały prasowe

 

Lancôme x Louvre - Zendaya Coleman i Amanda Seyfried na tle kobiecych posągów

Historie kobiecych rzeźb odnaleźć można nie tylko w samych produktach czy ich opakowaniach, ale być może przede wszystkim w sesji zdjęciowej, do której Lancome zaprosił swoje ambasadorki. Boginie współczesnego show-biznesu pozują na tle bogiń Luwru, tworząc niepowtarzalną opowieść o kobiecej sile i wiecznym pięknie.

Lancôme x Louvre - Zendaya Coleman / materiały prasowe Lancôme x Louvre - Zendaya Coleman / materiały prasowe

Tak oto Zendaya Coleman pojawia się w towarzystwie Bogini Zwycięstwa – Samotraki, odwzorowując pozę i suknię słynnego greckiego posągu.

- Dla mnie to symbol pewności siebie – komentuje aktorka w materiałach prasowych Lancome. - Potężny symbol zwycięstwa, który pokazuje na czym polega prawdziwe piękno – na czerpaniu z własnej historii, aby dodać sobie skrzydeł, zyskać siłę – dodaje Zendaya Coleman.

 

Lancôme x Louvre - Ha Cong / materiały prasowe Lancôme x Louvre - Ha Cong / materiały prasowe

Chińska modelka He Cong pozuje z paletą Lancôme x Louvre Richelieu na tle posągu Wenus z Milo, a Aya Nakamura pojawia się u boku wspomnianej greckiej poetki Corine.

Tymczasem Amanda Seyfried pozuje obok Diany z Gabies - bogini Księżyca i łowów.

- Kiedy stajesz twarzą w twarz z Diane, najpierw uderza cię jej uroda – delikatna, to prawda, ale za jej wyglądem jest coś potężnego – mówi Amanda Seyfried. - Im więcej patrzysz, tym bardziej widzisz, że to dzika bogini. Zaciekła, nieustraszona. Twierdząca, że jest niezależna. Stąd pochodzi jej piękno – komentuje dalej gwiazda Hollywood.

Lancôme x Louvre - Amanda Seyfried / materiały prasowe Lancôme x Louvre - Amanda Seyfried / materiały prasowe

Lancôme x Louvre - tak rynek modowy i urodowy promuje sztukę 

Nowa kolekcja Lancôme x Louvre to gratka nie tylko dla wszystkich fanów makijażu, ale też dla miłośników sztuki. Przedstawiciele Luwru są zdania, że tego typu współprace sprawiają, że zbiorami muzealnymi, a co za tym idzie sztuką, zaczyna interesować się coraz szersze grono odbiorców, w tym młodsze pokolenia.

- Ekipa z Luwru wspomniała o tym, jak klip do teledysku „Apeshit” Beyoncé, którego akcja rozgrywa się w Luwrze, stał się początkiem nowego zainteresowania Portretem Madeleine – komentuje Rachelle Mladjenovic.

- Teraz jest to jedno z najczęściej odwiedzanych dzieł sztuki. Nie mówię, że jesteśmy Beyoncé czy Jay-Z, ale po części naszym celem było także niesienie wiedzy, zwrócenie uwagi na dzieła sztuki, która być może nie przyciąga większości odwiedzających Luwr. Być może następnym razem, gdy ktoś przyjedzie do Paryża, odwiedzi Luwr lub wejdzie do internetu, aby dowiedzieć się więcej o tych dziełach sztuki – dodała szefowa marketingu Lancome.

Kolekcja Lancôme x Louvre będzie dostępna od 1 września 2023. 

Lancome x Luwr - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe Lancome x Luwr - nowa kolekcja kosmetyków do makijażu / materiały prasowe