Droga brunetka - to nowy rodzaj koloryzacji, którą pokochały gwiazdy światowego show-biznesu. Na czym polega ten fryzjerski trend i czy sprawi, że z naszych ulic znikną blondynki? 

Reklama

Modne kolory włosów 2021: "Expensive brunette"

Nowy kolor włosów Hailey Bieber stał się tematem numer jeden wśród fanów koloryzacji na całym świecie. „Expensive brunette” – bo o nim mowa – to połączenie aż kilkunastu ciemnych odcieni blondu i brązów, które daje spektakularny efekt. Na czym polega tajemnica sukcesu nowej modnej koloryzacji?

- Expensive brunette to luksusowa koloryzacja, skupiająca się na uzyskaniu efektu lśniących i zdrowych włosów. Dzięki mieszaniu różnych odcieni jesteśmy w stanie stworzyć kolor dostosowany do indywidualnych potrzeb klientki – mówi Liam Curran, stylista fryzur największych celebrytów oraz ambasador marki Tangle Teezer.

W ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszyły się odcienie blond, ale eksperci zauważają, że najbardziej stylowe kobiety świata coraz częściej proszą o ciemniejsze, brązowe odcienie.

- Przez lata to blondynki dostawały możliwość mieszania jasnych i ciemnych tonów. Dziś brunetki chcą tego samego. Zestawianie różnych odcieni brązu i wykończenie luksusowym tonikiem sprawia, że kolor wygląda fenomenalnie, a do tego dodaje włosom pięknego połysku – dodaje Liam Curran.

Hailey Bieber i nowy mony kolor włosów Hailey Bieber i nowy mony kolor włosów

 

"Droga brunetka" - ten modny kolor włosów to hit! 

Koloryzacja „expensive brunette” nie polega na nałożeniu na powierzchnię włosa tylko jednego koloru. Cały zabieg jest nieco bardziej skomplikowany. To mieszanina różnych odcieni brązów, które powinniśmy dostosować do karnacji czy koloru oczu.

„Expensive brunette” zatem to indywidualna koloryzacja brązowych włosów, tak by ostatecznie uzyskać jak najbardziej naturalny, a jednocześnie spektakularny efekt.

Byśmy były maksymalnie zadowolone z koloryzacji „expensive brunette”, nie powinniśmy wzorować się na tym, co ma na głowie Hailey Bieber, ale skonsultować się w tej sprawie z własnym fryzjerem lub kolorystą i wspólnie ustalić, które odcienie zostaną wykorzystane podczas koloryzacji.

- Rozmowa ze stylistą fryzur to bardzo ważny punkt zabiegu. Powinniśmy wspólnie omówić kolor skóry oraz kolor oczu, aby dowiedzieć się, które odcienie będą najodpowiedniejsze dla naszego typu urody. To działa na takiej samej zasadzie, jak w przypadku blondynek. Mamy wiele odcieni brązu, np. czekoladowy, miedziany, miodowy czy złoty – wymienia stylista Liam Curran.

Czy farbowanie włosów na ciemniejszy kolor jest mniej szkodliwe niż rozjaśnianie?

Zapewne wiele z was słyszało o tym, że rozjaśnianie włosów to bardzo ryzykowny i trudny do wykonania zabieg. Niestety, przy nieodpowiednim wykonaniu, kondycja włosa może zostać znacznie pogorszona. A jak sprawa wygląda podczas przyciemniania kosmyków? Zdaniem Liama Currana ryzyko istnieje zawsze, ale można je zminimalizować, dzięki zainwestowaniu w jeden sprzęt.

- Kiedy farbujemy włosy dowolnym kolorem, zawsze musimy pozostawić je w dobrej kondycji. Kolor niestety często sprawia, że pasma stają się suche i łamliwe, bardziej narażone na czynniki zewnętrzne, dlatego tak ważne jest zainwestowanie w delikatną szczotkę do włosów, która zminimalizuje szkody – dodaje Liam Curren.

 

 

Spodobał Ci się Well.pl? Zajrzyj na nasz Instagram!