Kim Kardashian kupiła krucifiks księżnej Diany

Kim Kardashian najwyraźniej ma słabość do kolekcjonerskich pamiątek po największych ikonach ubiegłych epok. Rok po tym, jak cały świat oburzył się na wieść o zniszczonej sukience Marilyn Monroe, celebrytka zakupiła drogocenny naszyjnik, który niegdyś należał do samej księżnej Diany.

Reklama

Księżna Diana na gali charytatywnej w 1987 roku / Getty Images Księżna Diana na gali charytatywnej w 1987 roku / Getty Images

 

Ręcznie wykonany wisior z ametystem w formie krzyża, który księżna Diana nosiła podczas imprezy charytatywnej w 1987 roku, pojawił się niedawno na aukcji w londyńskim Sotheby’s. 

Wcześniej należał do Ramsaya Attallaha, który odziedziczył go po swoim ojcu, perskim kolekcjonerze Naimie Attallahu. Ten natomiast w latach 80-tych XX wieku wielokrotnie pożyczał biżuterię Lady Di – podobno wspomniany wisior był noszony wyłącznie przez nią.

Kim Kardashian nie przepuściła zatem okazji do zdobycia tak cennego artefaktu z przeszłości. Gdy tylko dowiedziała się o aukcji, od razu zareagowała i ostatecznie wygrała licytację. Ile ją to kosztowało?

 

Biżuteria księżnej Diany - ametystowy krucyfiks 

Bizuteria księżnej Diany - ametystowy krucyfiks / Sotheby's Bizuteria księżnej Diany - ametystowy krucyfiks / Sotheby's

Podczas licytacji Kim Kardashian miała czworo konkurentów, którzy co rusz podbijali cenę. Ze względu na tak zaciętą walkę, wisior księżnej Diany ostatecznie został sprzedany za 200 tysięcy dolarów, czyli za kwotę ponad dwa razy większą niż przypuszczano.

Pozostaje nam zatem mieć nadzieję, że ametystowy naszyjnik nie podzieli losów sukni Marilyn Monroe.