Miłość Internetu do Keanu Reevesa wybuchła około 2019 roku, kiedy to kolejne zdarzenia z aktorem w centrum sprawiły, że został okrzyknięty najmilszym celebrytą, który na dodatek traktuje ludzi z szacunkiem i klasą. Viralem stało się choćby to, jak Reeves pozował do zdjęć z kobietami – zostawiając im przestrzeń i nie nawiązując z nimi zbędnego kontaktu fizycznego. Teraz aktor znów udowodnił, że gdyby ludzie traktowali się wzajemnie tak jak on traktuje innych, to świat byłby nieco lepszym miejscem.

Reklama

Cztery Roleksy dla kaskaderów

Keanu Reeves w podzięce za współpracę na planie czwartej części Johna Wicka kupił po jednym Roleksie Submariner dla każdego z czterech członków ekipy kaskaderskiej. Bruce Lee Concepcion, Jeremy Marinas, Dave Camarillo oraz Li Qiang otrzymali swoje zegarki w Le Bistro Paul Bert w Paryżu.  

Oczywiście Reeves nie byłby sobą, gdyby tylko po prostu podarował kaskaderom luksusowe czasomierze. Każdy z Roleksów został dodatkowo spersonalizowany o grawerunek na tyle koperty upamiętniający wspólną pracę przy filmie: „PIĄTKA JOHNA WICKA. [IMIĘ] DZIĘKUJĘ CI. KEANU JW4 2021”. Sam aktor również zatrzymał jeden z zegarków dla siebie.

Rolex Submariner – kultowy czasomierz

Reeves nie mógł wybrać lepszego modelu zegarka jako prezentu. Rolex Submariner to bowiem jeden z najbardziej kultowych czasomierzy dostępnych na rynku. Zaprezentowany w 1953 roku stał się ikoną i inspiracją dla całej linii zegarków znanych jako „divery” (zegarki dla nurków – red.).

Ten konkretny Submariner kupiony przez Keanu to model z 2020 roku o numerze referencyjnym 126610LN. Zegarek wykonany jest z Oystersteel (specjalnego, wytrzymalszego stopu stali, którego używa Rolex), ma charakterystyczne szkło powiększające nad datownikiem i samonakręcający się mechanizm z 70-godzinną rezerwą mocy. Klasa sama w sobie.

Co ciekawe, Roleksy są aktualnie dość trudno dostępne ze względu na zaburzenia w łańcuchach dostaw związane z Covid-19, a także olbrzymi popyta na czasomierze marki. A to sprawia, że prezent Keanu Reevesa jest jeszcze bardziej godny odnotowania.