Kate Middleton na obchodach srebrnego jubileuszu królowej Elżbiety II 

Modowe przesłanie to specjalność księżnej Kate Middleton, która niemalże w każdej swojej stylizacji umieszcza jakąś niewerbalną wiadomość dla swoich poddanych. Nie inaczej było i tym razem. Żona księcia Williama podczas pierwszego oficjalnego dnia obchodów srebrnego jubileuszu królowej Elżbiety II wyglądała bezbłędnie, skupiając na sobie uwagę wszystkich! Co wybrała na ten wyjątkowy dzień księżna Cambridge? Oto kilka ciekawostek z jej perfekcyjnej stylizacji z parady Trooping the Colour!

Reklama

 

Biała sukienka Kate Middleton z parady Trooping the Colour 2022

Zacznijmy od najważniejszej informacji. Biała sukienka – płaszcz, którą wybrała Kate Middleton na paradę Trooping the Colour, to prawdopodobnie projekt domu mody Alexander McQueen. Co prawda pałac Buckingham jak dotąd nie potwierdził tyc informacji, ale księżna Kate Middleton wielokrotnie wybierała dzieła tego domu mody na oficjalnie wydarzenia. Jeśli więc biała sukienka – płaszcz Kate Middleton to Alexander McQueen, to ulubiona marka księżnej nie zawiodła jej i tym razem. Żona księcia Williama w białym, idealnie skrojonym komplecie wyglądała obłędnie!

Warto jednak dodać, że „królowa modowego recyklingu” wybrała zestaw, który już raz miała na sobie. Dokładnie tę samą sukienkę w formie płaszcza wybrała na spotkanie z uczestnikami grupy G7 w ubiegłym roku.

Co ciekawe, eksperci od stylu Kate Middleton niestety nie odnaleźli identycznej sukienki w obecnie dostępnych projektach domu mody Alexander McQueen. Prawdopodobnie to model, który pochodzi z kolekcji z 2015 roku, który został być może zmodyfikowany na potrzeby księżnej.

Książę William i księżna Kate oraz ich dzieci: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis na paradzie Trooping the Colour 2022 / Getty Images Książę William i księżna Kate oraz ich dzieci: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis na paradzie Trooping the Colour 2022 / Getty Images

Kate Middleton jak Diana Spencer - kapelusz 

Pierwszym dodatkiem, który rzucał się w oczy, był oczywiście kapelusz. Księżna Kate Middleton nawiązała tym samym do kultowych stylizacji księżnej Diany Spencer, która uwielbiała kapelusze! Model, który wybrała na paradę księżna Cambridge, pochodzi z tegorocznej, wiosenno-letniej kolekcji słynnego brytyjskiego kapelusznika Philipa Treacy’ego , a jego dokładny numer to OC 915. Możemy przypuszczać, że w stylizacjach Kate Middleton pojawi się on jeszcze nie raz.

Zarówno płaszcz Alexandra McQueena, jak i granatowo-biały kapelusz nawiązywały przy tym do kolorów znajdujących się na fladze narodowej Wielkiej Brytanii.

Kolor kapelusza nawiązuje natomiast do jeszcze jednego szczegółu ze stylizacji Kate Middleton, biżuterii. To właśnie w niej ukryte się sekretne przesłanie, o którym tak mocno rozpisują się zagraniczne media.

 

Sekretne przesłanie Kate Middleton  - ulubione kolczyki księżnej Diany

Żona księcia Williama na obchody 70-lecia panowania królowej Elżbiety II wybrała diamentowo-szafirowe kolczyki, które przed laty należały do księżnej Diany. To hołd złożony zmarłej księżnej Dianie. Księżna Walii przed laty nosiła je bardzo często i łączyła podobnie jak księżna Cambridge, z szafirowym naszyjnikiem. Diana Spencer miała je na sobie m.in. podczas koncertu w Royal Albert Hall w 1991 roku oraz na Met Gali w 1996 roku.

Co więcej, szafirowe kolczyki odziedziczone po księżnej Dianie idealnie komponują się z pierścionkiem zaręczynowym, który ofiarował Kate Middleton książę William.

Biżuteryjne przesłanie księżnej Kate to nie tylko modowa inspiracja zaczerpnięta od swojej zmarłej teściowej, która była niekwestionowaną ikoną stylu. Poprzez ten symboliczny gest księżna Cambridge wielokrotnie wyrażała swoje uznanie i wdzięczność dla księżnej Diany.