Mimo że „Sukcesja” nie jest serialem, w którym wybory modowe bohaterów odgrywają jakąkolwiek istotną fabularnie rolę, to jednak luksusowy i minimalistyczny styl ubioru rodziny Royów nie umknął uwadze widzów. Wyrafinowane garnitury, puchowe bezrękawniki czy charakterystyczne, pozbawione logotypów bejsbolówki stały się znakiem rozpoznawczym bohaterów produkcji, a niedługo później – gorącym trendem wśród najbogatszych fanów serialu.

Reklama

 

Luksusowe bejsbolówki

W szczególności to właśnie czapki z daszkiem okazały się najbardziej poszukiwanym prezentem świątecznym dla tzw. górnego 1%. Platforma Lyst, która na bieżąco śledzi zainteresowanie trendami modowymi w Internecie, odnotowała 45-procentowy wzrost wyszukiwań i sprzedaży bejsbolówek od czasu październikowej premiery trzeciego sezonu „Sukcesji”.

Kaszmirowa bejsbolówka hitem sprzedaży. Wszystko przez serial Kaszmirowa bejsbolówka hitem sprzedaży. Wszystko przez serial

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kaszmirowe, kolorystycznie stonowane (najczęściej szare lub czarne) i pozbawione jakichkolwiek logotypów bejsbolówki zaprojektowane przez włoskie domy luksusowej mody takie jak Loro Piana czy Brunello Cucinelli. I choć na pierwszy rzut oka czapki wydają się całkowicie nijakie to jednak osiągają zawrotne ceny rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy euro. I dokładnie o to chodzi.

Dyskretne bogactwo

W stylu ubioru serialowej rodziny Royów najważniejsze są bowiem dyskrecja oraz brak epatowania otoczenia bogactwem. Ich stroje raczej delikatnie sugerują zamożność właścicieli niż obwieszczają to wszystkim dookoła poprzez krzykliwe logotypy widoczne na każdej części garderoby. Z pozoru stroje bohaterów wydają się wręcz nudne i pozbawiona właściwości, ale dokładnie takie mają być. Zgodnie z zamysłem projektantki serialowych kostiumów Michelle Matland bogactwo ma być dostrzegalne jedynie w detalach takich jak perfekcyjny krój czy materiał. A kaszmirowe czapki z daszkiem warte kilka tysięcy euro idealnie wpisują się w ten zamysł.