Najpiękniejsze luksusowe kalendarze adwentowe 2021

Kalendarze adwentowe przywołują wspomnienia, prawda? Jesteśmy pewni, że są wśród nas osoby, które w dzieciństwie, podobnie jak my, nie mogły wytrzymać z otwieraniem okienek i już pierwszego dnia delektowały się smakiem dwudziestu czterech czekoladek. Dziś jesteśmy trochę bardziej cierpliwi i cieszymy się małymi niespodziankami, które umilają odliczanie do Bożego Narodzenia. Dzięki nim atmosfera oczekiwania staje się jeszcze bardziej magiczna.

Reklama

W którą spośród miliona najróżniejszych propozycji luksusowych kalendarzy adwentowych warto zainwestować?

1. Kalendarz adwentowy 2021 Tiffany&Co.

Luksusowy kalendarz adwentowy Tiffany&Co. 2021 / materiał prasowy Luksusowy kalendarz adwentowy Tiffany&Co. 2021 / materiał prasowy

Propozycja od Tiffany&Co. z pewnością wybija się na tle wszystkich innych. Kalendarz został stworzony z białego dębu, który stanowi ramę dla obrazu Jeana-Michela Basquiata „Equals Pi” z 1982 roku.

Co ciekawe, jest konfigurowalny, dzięki czemu możemy go wypełnić dwudziestoma czterema indywidualnie zapakowanymi prezentami lub zupełnie dowolną liczbą prezentów wybranych przez nas samych. Aktualnie jego cena zaczyna się od 1500 USD, co po przeliczeniu na złotówki stanowi ok. 6 tys. złotych, ale nie bierzemy pod uwagę szalejącej inflacji…

 

2. Kalendarz adwentowy 2021 YSL

Kalendarz adwentowy YSL / materiały prasowe Kalendarz adwentowy YSL / materiały prasowe

Złoty kalendarz adwentowy od Yves Saint Laurent to jedna z najbardziej błyszczących opcji. Co w nim znajdziemy? Kosmetyki! Od dekadenckich zapachów, przez kultowy Touche Eclat, aż po ulubione kremy i czerwone szminki. Dwadzieścia cztery okienka staną się dwudziestoma czterema krokami do perfekcyjnego makijażu na święta. Jego cena to ponad 2 tys. zł. 

3. Kalendarz adwentowy Dior

Luksusowy kalendarz adwentowy Dior 2021 / materiały prasowe Luksusowy kalendarz adwentowy Dior 2021 / materiały prasowe

Niezwykle świąteczne ilustracje przygotowane przez Alice Shirley, ozdobione złotymi detalami, idealnie dopasowują się do bożonarodzeniowej atmosfery grudnia. Kalendarz adwentowy Dior proponuje nam kultowe produkty kosmetyczne marki - zaczynając od delikatnych Miss Dior, a kończąc na kultowej szmince Rouge. Oprócz tego  dostępne są także kremy, serum odmładzające oraz największe perełki wśród kosmetyków do makijażu. Kosztuje około 2,5 tys. zł. 

 

4. Kalendarz adwentowy Carolina Bucci

Luksusowy kalendarz adwentowy Carolina Bucci / materiały prasowe Luksusowy kalendarz adwentowy Carolina Bucci / materiały prasowe

Propozycja od Carolinu Bucci to uosobienie luksusu. Wyprodukowany we Włoszech kalendarz adwentowy zawiera 24 okienka, w których kryją się koraliki „FORTE” oraz jeden 18-karatowy złoty koralik, przeznaczony specjalnie na ostatni dzień odliczania do świąt. Koraliki zostały stworzone z ręcznie rzeźbionych kamieni szlachetnych, które wybrano ze względu na wyjątkowe kolory. Do każdego z nich otrzymamy także wizytówkę, opowiadającą o ich znaczeniach. Cena to 850 funtów. 

5. Kalendarz adwentowy Master of Malt

Kalendarz adwentowy Master of Malt / materiały prasowe Kalendarz adwentowy Master of Malt / materiały prasowe

Old&Rare Whisky to kalendarz adwentowy zadedykowany wszystkim miłośnikom luksusowych trunków. Został wypełniony najlepszymi i najczęściej nagradzanymi buteleczkami z whisky, pochodzących z najróżniejszych części świata. Dzięki niemu każdego dnia grudnia będziemy mogli wznieść toast za trwający w najlepsze sezon świąteczny. Kosztuje około 1 tys. zł. 

 

6. Kalendarz adwentowy Jo Malone

Kalendarz adwentowy Jo Malone 2021 / materiały prasowe Kalendarz adwentowy Jo Malone 2021 / materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii Jo Malone wypuścił kalendarz adwentowy z pełnowymiarowymi buteleczkami wody kolońskiej. Każde pudełko zawiera zapach, świecę lub kosmetyk do ciała, pochodzące z kultowych kolekcji marki. Limonka, mandarynka, piwonia, róża czy bazylia – na liście znajdą się wszystkie najpopularniejsze produkty, które stały się już „must have” miłośników Jo Malone. Koszt to 370 euro. 

7. Kalendarz adwentowy Beeley

Kalendarz adwentowy Beeley / materiały prasowe Kalendarz adwentowy Beeley / materiały prasowe

Kalendarz adwentowy Beeley inspirowany królewskim Chatsworth House zawiera 24 okienka, w których ukryta została luksusowa biżuteria wybierana przez samą Rebeccę Sellors. Delikatne łańcuszki, awangardowe spinki do włosów czy minimalistyczne złote kolczyki – to raj dla wszystkich fanek ekskluzywnych dodatków. Jego cena robi wrażenie.  To 2,5 tys. funtów. 

8. Kalendarz adwentowy od Diptyque

Luksusowy kalendarz adwentowy Diptyque / materiały prasowe Luksusowy kalendarz adwentowy Diptyque / materiały prasowe

Wewnątrz masywnego pudełka Diptyque znajduje się aż 25 pachnących niespodzianek. Wśród nich pojawi się 11 świeczek, 8 perfum, kosmetyki do pielęgnacji ciała, a nawet kilka świątecznych dekoracji. Znajdziemy w nim także limitowaną edycję zapachów stworzoną specjalnie z okazji Bożego Narodzenia, a także kultowe Baies, Choisy oraz Figuier. Cena to 320 funtów.