Jeremy Scott odchodzi z Moschino

Jeremy Scott piastował stanowisko dyrektora kreatywnego w Moschino od 2013 roku. By móc w pełni realizować projekty we włoskim domu mody, porzucił swoją autorską markę. Mimo że jeszcze niedawno zdradzał wizję dalszej współpracy z Moschino, teraz zaskoczył świat mody swoją decyzją. W mediach społecznościowych Jeremy Scott napisał:

Reklama

- Dziś, po dziesięciu latach, ogłaszam, że opuszczam Moschino. Miałem okazję tworzyć wspaniałe projekty, które będą żyć wiecznie. Jestem wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które otrzymałem w ciągu ostatniej dekady. Kończę ten rozdział - jestem pełen ekscytacji i nie mogę się doczekać, żeby podzielić się z Wami tym, co będzie dalej.

 

Ekscentryczne projekty amerykańskiego wizjonera charakteryzowały się teatralnością i przerysowaniem.  Inspirowana popkulturą "zabawa modą" na przestrzeni lat przyciągnęła do marki Moschino wiele gwiazd takich, jak: Katy Perry, Bebe Rexha, Gigi Hadid, Lil Nas X, Taylor Swift i Sabrina Carpenter. 

 

Kto zastąpi Jeremy'ego Scotta w Moschino?

Mimo że decyzja amerykańskiego projektanta dla wielu fanów mody była zaskoczeniem, to w branży modowej pojawia się też pytanie o jego następcę. Na razie nie ujawniono, kto miałby zastąpić Jeremy'ego Scotta na stanowisku dyrektora kreatywnego w Moschino. 

Massimo Ferretti, prezes wykonawczy, koncernu Aeffe, właściciela domu mody na razie oficjalnie pożegnał się z amerykańskim projektantem, nie wspominając o dalszych decyzjach. 

- Jestem szczęśliwy, że miałem okazję pracować z twórczą siłą, jaką jest Jeremy Scott. Chciałbym mu podziękować za dziesięć lat zaangażowania w dziedzictwo Franco Moschino oraz za wprowadzenie odrębnej i radosnej wizji, która na zawsze będzie częścią historii marki - wyznał w krótkim oświadczeniu.

Jeremy Scott odchodzi z Moschino. Co dalej z projektantem? 

Sam zainteresowany nie zdradził konkretnych planów na przyszłość. W branży spekuluje się jednak o powrocie Jeremy'ego Scotta do własnej marki.

W najbliższym czasie najpewniej poznamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, które powstały po ogłoszeniu decyzji Jeremy'ego Scotta.