Makijaż  „make-up no make-up” w pięciu krokach

Lisa Eldridge to jedna z najsłynniejszych wizażystek na świecie, a jedną z jej największych wizytówek stał się delikatny, świeży i łatwy w wykonaniu„make-up no make-up”, którego w istocie… nie widać.

Reklama

 

- Wykonywałam ten makijaż w setkach sesji dla najsłynniejszych magazynów na świecie, takich jak Vogue, Glamour itp. Malowałam także móstwo celebrytek. Przygotowywałam ich looki na czerwony dywan, spotkania prasowe i sesje zdjęciowe. W "make-up no make-up" mogę posunąć się tak daleko, jak tylko zechce, ale  kolory muszą współgrać z naturalnym odcieniem skóry – pisze Lisa Eldridge na swoim blogu lisaeldridge.com

Zdaniem wizażystki istnieje pięć kroków, dzięki którym delikatny makijaż stanie się jeszcze bardziej efektowny i naturalny. A zatem – od czego powinnyśmy zacząć?

1. Pielęgnacja to podstawa

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że każdy udany makijaż zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji. O jakie aspekty powinnyśmy szczególnie zadbać?

Przede wszystkim o nawilżenie. Każdego dnia wypijajmy co najmniej 1,5 litra wody, najlepiej z cytryną, drinki kolagenowe lub sok z aloesu.

- Pierwszy krok to upewnienie się, że skóra jest nawodniona. To bardzo ważne, ponieważ w innym wypadku produkty nie będą współgrały ze sobą tak, jak byśmy tego chciały – podkreśla Lisa Eldridge.

Ważne jest także to, aby wykorzystywać kosmetyki bogate w składniki nawadniające, m.in. mocznik, alkohole wielowartościowe, ekstrakty roślinne, kwas mlekowy i jego pochodne (głównie sole), kwas hialuronowy, elastyna, kolagen czy aminokwasy.

Kate Winslet w makijażu Lisy Eldridge na festiwalu w Cannes 2022 / Instagram @lisaeldridgemakeup Kate Winslet w makijażu Lisy Eldridge na festiwalu w Cannes 2022 / Instagram @lisaeldridgemakeup

 

2. Nie przesadzaj z podkładem

Lisa Eldridge podkreśla, że „make-up no make-up” nie wymaga nałożenia podkładu na całą twarz. Wystarczy zaaplikować w te miejsca, które naszym zdaniem wymagają niewielkiej „korekty”.

- Dla mnie takimi miejscami będą okolice nosa, ust, podbródka i trochę na czole – zaznacza Lisa Eldridge.

Pamiętajmy jednak, że obszary, o których mowa, mogą być zmienne. Za każdym razem przed nałożeniem podkładu, dokładnie prześledźmy twarz w poszukiwaniu miejsc, które chcielibyśmy zakryć. 

Lisa Eldridge / Instagram @lisaeldridgemakeup Lisa Eldridge / Instagram @lisaeldridgemakeup

 

3. Dodaj do podkładu krem nawilżający

Istotną sprawą jest także to, aby podkład, który wykorzystamy w czasie wykonywania makijażu, miał lekką formułę. Nie oznacza to jednak, że teraz powinnyśmy wyrzucić ze swoich kosmetyczek wszystkie mocno kryjące produkty. 

Wystarczy dodać do nich odrobinę kremu nawilżającego. Co ciekawe, dzięki tej sztuczce możemy być pewni, że podkład nie stworzy efektu maski i nie podkreśli suchych skórek.

4. Pamiętaj o rozświetleniu

Kolejnym ważnym krokiem jest dodanie skórze blasku. Finalnie zależy nam na uzyskaniu efektu „zroszonego połysku”, który będzie wyglądał naturalnie -  niekoniecznie jak popularna w ostatnich latach „tafla”.

- Zawsze używam rozświetlacza na wysokie punkty policzków, na nos, w kącikach oczu i na górną wargę. Lepiej użyć produktu bez brokatu – radzi Lisa Eldridge.

5. Zarumień się!

Zdrowego wyglądu doda nam także odrobina delikatnego różu. Zdaniem Lisy Eldridge w tym wypadku najlepiej sprawdzą się produkty w kremie, które możemy nałożyć palcami, tworząc cienkie warstwy.

Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam uzyskać zarówno odpowiednią teksturę, jak i wykończenie.

Elizabeth Olsen w makijażu Lisy Eldridge / Instagram @lisaeldridgemakeup Elizabeth Olsen w makijażu Lisy Eldridge / Instagram @lisaeldridgemakeup