Jeszcze kilka lat temu cienie do powiek były drugim, lub nawet trzecim, wyborem na makijażowej liście must have. Tymczasem pandemia koronawirusa i obowiązek noszenia masek sprawiły, że makijaż oka stał się kluczowym elementem każdego makijażu. Co zatem proponuje nam na jesień 2021 kultowa marka Chanel Beauty?

Reklama

Jesienny makijaż oczu według Chanel 

Wśród kilku bardzo ciekawych propozycji na plan pierwszy wysuwa się właśnie paleta cieni do makijażu, dzięki której uzyskasz elegancki, tweedowy efekt z subtelnym blaskiem, ale to nie wszystkie ciekawe nowości w makijażowej stajni Chanel. Jeden z najmodniejszych makijaży sezonu w jesiennej kampanii Chanel Beauty prezentuje przepiękna zielonooka Vittoria Ceretti!

Subtelna, delikatne połyskująca srebrem szarość, stonowany kolor khaki, ciepła i wpadająca w brąz czerwień oraz delikatny szampan – to odcienie, które zdominowały jesienną kolekcję makijażu Chanel. Elementy matowe i ciemne kontrastują z blaskiem i jasnością, tworząc ciekawy kontrast światła i cienia niczym na obrazach Caravaggia.

 

By uzyskać ten efekt, poszczególne produkty kolekcji uzupełniają się wzajemnie i dopełniają. Choć w składzie najnowszej kolekcji Chanel znajdziesz paletę cieni do powiek, płynny cień do powiek, róż do policzków, matową pomadkę do ust i lakier do paznokci, już od pierwszego zdjęcia Vittorii Ceretti wiemy, kto w tej „makijażowej symfonii” gra pierwsze skrzypce!

Zacznijmy więc od gwiazdy jesiennej kolekcji Chanel Beauty, czyli poczwórnej palety cieni do makijażu. Douceur et Sérénité – bo tak jesiennej palecie na imię – to ciekawe połączenie szarości, zgaszonych fioletów z kroplą szampańskiego blasku. Mimo dość ciemnych odcieni, nie jest to paleta tylko i wyłącznie do tworzenia smokey eyes. Kolory – choć mocno napigmentowane – dają bardzo elegancki i wielowymiarowy efekt, który można stopniowo intensyfikować. Są przy tym bardzo łatwe do blendowania i dość trwałe.

Chanel make up fall 2021 / photo: Chanel Chanel make up fall 2021 / photo: Chanel

Mała lekcja makijażu 

Nasza poczwórna paleta to podstawa makijażu oka, a teraz czas na zabawę w kontrast światła i cienia! Bazą Twojego makijażu może być paleta, ale tak naprawdę wystarczą dwa produkty – Stylo Ombre Et Contour i Omre Premiere Laque – by stworzyć niebanalny makijaż oka. Studio Kreacji Makijażu Chanel opracowało nową wersję techniki „kontur i światło”, która wspaniale podkreśla spojrzenie i sprawia, że twój makijaż oka będzie hipnotyzujący! Cień do powiek w płynie zdobi powieki woalem metalicznego blasku, który wspaniale stapia się ze skórą i niesamowicie rozświetla spojrzenie. Dostępny jest w czterech odcieniach, z których najbardziej intrygujący wydaje się Lamé Bronze, czyli metaliczny platynowy odcień khaki. To on został wykorzystany w makijażu Vittorii Ceretti!

By uzyskać modny makijaż na jesień 2021, płynny cień do powiek najlepiej połączyć ze Stylo Ombre Et Contour, wykorzystując technikę „kontur i światło”. Na czym ona polega? To prosty, a jednocześnie efektowny dwuetapowy rytuał, w którym wykorzystujemy wspomniane wyżej produkty. Co ważne najpierw używamy konturówki Chanel, a dopiero potem cieni do powiek w płynie.

Jak zrobić makijaż oczu?

·       Namaluj kreskę konturówką wzdłuż górnej linii rzęs

·       Za pomocą pędzelka lub opuszków palców rozprowadź Stylo Ombre et Contour w załamaniu powieki.

·       Możesz też nanieść i rozetrzeć konturówkę wzdłuż dolnej linii rzęs.

·        Nałóż cień w płynie Ombre Première Laque na całą powierzchnię górnej powieki.

·        Nanieś cień również wzdłuż dolnej linii rzęs, by rozświetlić dodatkowo spojrzenie.

·        Dopracuj makijaż, zanim cień w płynie wyschnie.

·        Jeśli chcesz zintensyfikować efekt, nanieś drugą warstwę, ale dopiero wtedy, gdy pierwsza kompletnie wyschnie.

Efekt? Trójwymiarowy, spektakularny, a jednocześnie wyrafinowany makijaż, który pięknie podkreśla spojrzenie.

Zdecydowanie to oczy i ich makijaż jest motywem przewodnim jesiennej kolekcji Chanel Beauty. Wszystkie pozostałe produkty – róż do policzków, nowy odcień pomadki do ust czy lakiery do paznokci, są tylko dopełnieniem tej makijażowej opowieści.