Cera Reese Witherspoon wydaje się być nieskazitelna, ale nie oszukujmy się, to co widzimy na zdjęciach czy filmach zwykle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Aktorka, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w branży, nie ukrywa, że po czterdziestce jej skóra nie jest już taka, jak przed laty. Jakie metody pielęgnacyjne najlepiej sprawdzają się w przypadku cery dojrzałej? Odpowiedź na to pytanie jest krótka i prosta: clean beauty, czyli kosmetyki stworzone w trosce o planetę.

Reklama

Reese Witherspoon i pielęgnacja clean beauty

- Moja skóra stała się bardziej sucha. Borykam się też z przebarwieniami, które zaczęły pojawiać się tuż po pierwszej ciąży. W codziennej pielęgnacji skupiam się na kosmetykach, które rozjaśnią cerę. Zaczęłam szukać „czystych” kosmetyków już jakieś półtora roku temu. Uważam, że są skuteczne i luksusowe. Po prostu się wciągnęłam – mówi dla Harper’s Bazaar Reese Witherspoon.

Na czym polega clean beauty? Hasła przewodnie tego nurtu pielęgnacyjnego to bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, etyka i „przejrzystość” w łańcuchu produkcji. Kosmetyki tworzone w duchu clean beauty przez jakiś czas uważane były za mniej skuteczne. Dlaczego? Krótka lista prostych składników nie wzbudzała zaufania konsumentów. Dziś jednak wkraczamy w zupełnie nową erę, a Reese Witherspoon z zaangażowaniem korzysta z nowych rozwiązań producentów kosmetów clean beauty.

- Każdego dnia oczyszczam skórę i myję twarz dwa razy dziennie. Dbam o to szczególnie, gdy mam na sobie mocny makijaż. Zawsze pod krem nawilżający nakładam serum, bo wiem, że jego stosowanie robi wielką różnicę w jakości skóry. Mój rytuał pielęgnacyjny trwa trzynaście minut! - zdradza Reese Witherspoon.

Reese Witherspoon podkreśla jednak, że kosmetyki to nie wszystko…

Cera 40-latki - jak dba o urodę Reese Witherspoon?

Filmowa „Legalna Blondynka” zaznacza, że żaden kosmetyk nie byłby wystarczająco skuteczny, gdyby nie zdrowy styl życia. Reese Wtiherspoon szczególną uwagę przykuwa do odpowiedniej ilości snu i zdrowej diety.

- Myślę, że wszystko idzie w parze. Wiecie, odpowiednia ilość snu, zdrowe jedzenie… Przez większość czasu jem bardzo świadomie i uważam, że ma to ogromne znaczenie. Czasami mam „dni oszustwa”, kiedy jem tyle ciast i pizzy, ile chcę, ale ogólnie moja dieta jest bardzo zdrowa. Ważne są także ćwiczenia i duża ilość płynów. Staram się także unikać kawy, ale nie zawsze mi to wychodzi – tłumaczy Reese Witherspoon.

A jakie są wasze sposoby na piękną i nieskazitelną cerę?