Japońskie kosmetyki i sekrety urody

Koreańskie metody pielęgnacyjne stały się dla wielu nadzieją na to, że nasza skóra może wyglądać zdrowo, świetliście i promiennie. Do drogerii zaczęły napływać najróżniejsze kosmetyki, które dały się poznać jako innowacyjne i, co najważniejsze, skuteczne. Dziś jednak dziesięciostopniowa pielęgnacja zostaje zastąpiona przez minimalistyczną i naturalną pielęgnację, pochodzącą od naszych japońskich koleżanek.

Reklama

Kraj Kwitnącej Wiśni to miejsce, w którym w doskonałym proporcjach łączą się nowoczesność z tradycją i umiłowaniem przyrody.  Ten kulturowy miks wykorzystali twórcy kosmetyków, opracowując nowy rodzaj pielęgnacji w duchu „mniej znaczy więcej”, skupiającej się na niewielkiej liczbie kosmetyków i ścisłych rytuałach kultywowanych od wieków przez Japonki.

Sekret J-Beauty polega na holistycznym podejściu do rutyny pielęgnacyjnej. Znajdziemy w niej najwyższej jakości kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, takich jak woda ryżowa, ashitaba czy imbir.

Trądzik, zaskórniki, zanieczyszczenia – zacznij od środka

Podkreślmy, że gdy mówimy o japońskim podejściu do pielęgnacji, mamy na myśli przede wszystkim idee zapobiegania. Co to oznacza? Tym razem zamiast nieustannie leczyć niedoskonałości, skupiamy się na tym, by zapewnić skórze dostarczenie najważniejszych składników odżywczych, które pomogą jej bronić się przed powstawaniem uszkodzeń.  

W pielęgnacji J-Beauty kosmetyki schodzą na drugi plan. Według Japonek żadne produkty nie będą w stanie poprawić stanu naszej cery, jeśli nie zadbamy przy tym o swoją kondycję psychiczną.

Przewlekły stres, niedosypianie czy życie w nieustannym pędzie pozbawiają skórę elastyczności i blasku. Dlatego właśnie nieodłącznym elementem pielęgnacji J-Beauty będzie „slow life”, troska o dobre samopoczucie, miłość do własnego ciała i relaks dla zmysłów.

Ta wielowiekowa mądrość w podejściu do skóry ma być naszym stylem życia, nie trendem, który za rok zamieni się na coś zupełnie nowego. Zgodnie z jej założeniami, zanim zdecydujemy się na inwestycję w najwyższej jakości produkty do pielęgnacji, powinniśmy zmienić sposób myślenia, wprowadzając do swojej codzienności aktywność fizyczną, pełnowartościową dietę i dużą dawkę odpoczynku.

Na czym polega pielęgnacja J-Beauty?

Słynące z nieskazitelnej cery Japonki w swoich codziennych rytuałach pielęgnacyjnych stosują zasady kultywowane od wieków. Główną jest rytuał „warstwa po warstwie”, który stosowany jest przez Japonki już w wieku nastoletnim. Rozpoczyna się on dwuetapową pielęgnacją, by przejść następnie do powolnej pielęgnacji cery za pomocą przyjemnych w użyciu i relaksujących kosmetyków, opartych na olejku tsubaki, zielonej herbacie, ryżu, algach czy kombuchy. W przypadku ich stosowania ważne są różnego rodzaju techniki masażu.

Ważnym elementem J-Beauty jest także ochrona przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed słońcem.

Etapy pielęgnacji J-Beauty krok po kroku:

1.     Demakijaż twarzy

2.     Oczyszczanie twarzy za pomocą pianki, żelu lub innego kosmetyku o podobnych właściwościach

3.     Nawilżenie skóry za pomocą esencji

4.     Odżywienie za pomocą kremu lub serum