Members’ Meeting to założone przez IX Księcia Richmond dwudniowe wydarzenie wyścigowe na torze w Goodwood odbywające się nieprzerwanie od niemal 80 lat. IWC w 2021 roku wystawiło swoją drużynę we wspomnianym wyścigu w ikonicznym mercedesie 300 sl „Gullwing”, który pojawiał się na torze w różnych teamach od 2017 roku.

Reklama

Szwajcarski producent luksusowych czasomierzy we współpracy z HotWheels postanowił uczcić to wydarzenie, tworząc ekskluzywny zestaw kolekcjonerski składający się z jednego zegarków marki w wersji specjalnej oraz zabawkowego modelu mercedesa 300 sl w skali 1:64.

IWC Pilot Watch w wersji wyścigowej

Edycja specjalna czasomierza oparta jest na modelu IWC Pilot Watch Chronograph Edition. Zegarek utrzymany jest w czarno-szarej kolorystyce, która nawiązuje do oryginalnych wyścigowych barw Gullwinga. 43-milimetrowa, matowa koperta czasomierza wykonana jest z tytanu i charakteryzuje się wąską, pochyloną ramką i odwróconymi przyciskami chronografu. Wyróżnikami edycji specjalnej jest wygrawerowane logo HotWheels na boku koperty oraz czarno-szara tarcza we wzór wyścigowej flagi w szachownicę.

Sercem zegarka jest natomiast wypuszczony niedawno na rynek autorski mechanizm IWC 69385, który jest częściowo widoczny przez szafirowe szkiełko na tyle koperty czasomierza. Na tyle znajduje się również liczba 68, czyli numer startowy drużyny IWC Racing i rok założenia IWC - 1868. Całość wieńczy czarny pasek wykonany z nylonu, którego środkiem biegnie szary pas jak w samochodach wyścigowych.

Mercedes-Benz 300 SL w skali 1:64

Druga część kolekcjonerskiego zestawu to stworzona przez HotWheels ekskluzywna replika wyścigowego samochodu mercedes 300 sl Gullwing. Producent zabawek twierdzi, że jest to najbardziej szczegółowy samochodzik HotWheels w skali 1:64, jaki kiedykolwiek powstał. Widoczny na karoserii autka numer 68 przypadkowo nawiązuje również do roku założenia HotWheels – 1968.

W ramach współpracy obydwu marek łącznie powstanie 50 zestawów kolekcjonerskich. Pierwszy z nich zostanie wystawiony na licytację w domu aukcyjnym Bohnams, a pozostałe 49 trafi do sprzedaży pod koniec października. Zestaw został wyceniony na 10 tys. dolarów.