Rolex Submariner "Hulk" - imponująca kolekcja na sprzedaż

Na stronie internetowej domu aukcyjnego Bohnams pojawiła się niezwykła oferta sprzedaży Roleksów w jednej z najbardziej poszukiwanych kolorystyk – szmaragdowozielonej. Mowa oczywiście o modelu Submariner oznaczonym numerem referencyjnym 116610LV – popularnym „Hulku”.

Reklama

Wystarczy jedno spojrzenie na zegarek, by bez trudu domyślić się, skąd wzięło się to zabawne przezwisko. Wpłynęły na to przede wszystkim trzy cechy charakterystyczne czasomierza: zielony pierścień (bezel), szmaragdowozielona tarcza oraz masywna „super koperta”.

Rolex Submariner Hulk, edycja 2019, fot. Bohnams Rolex Submariner Hulk, edycja 2019, fot. Bohnams

Rolex sprzedawał „Hulka” w latach 2010-2020, każdego roku wprowadzając drobne zmiany kosmetyczne w zegarku w stosunku do poprzedniego roku. Przez wszystkie te lata czasomierz cieszył się niezwykłą popularnością wśród fanów i wyprzedawał się na pniu. Dlatego też kolekcja zawierająca wszystkie jedenaście edycji „Hulka” jest tak imponująca.

 

Co jeszcze bardziej imponujące, zegarki posiadają oryginalne opakowania, pełną dokumentację potwierdzającą oryginalność oraz są w perfekcyjnym stanie. Ceny pojedynczego egzemplarza wahają się od 30 do 60 tys. dolarów.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować nienoszone egzemplarze Roleksa „Hulk” na aukcji, której nie widziano wcześniej, umożliwiając kolekcjonerom zdobycie czegoś, co można opisać tylko jako wycofane z obiegu, ale nowe zegarki. Na obecnym rynku, na którym królują ograniczona dostępność i stan przedmiotów, te Hulki spełniają wszystkie kryteria, zarówno dla wymagających kolekcjonerów, jak i użytkowników codziennych – powiedział Nate Borgelt, szef Bonhams Watches America w oświadczeniu prasowym.

Poza zegarkami na aukcji pojawiła się też jedna z czterdziestu istniejących kolekcjonerskich figur komiksowego Hulka w skali 1:4 stworzona przez NMK Studios. 76-centymetrowej wysokości posąg super bohatera wyceniany jest na 2 do 3 tys. dolarów i może stanowić niezwykle interesujący dodatek do kolekcji jedenastu Roleksów w wersji „Hulk”.

Aukcja rozpocznie się 12 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia.