Ile jest warta kolekcja biżuterii księżnej Kate?

Odkąd Kate Middleton uzyskała tytuł księżnej Cambridge, na każdym oficjalnym wydarzeniu jej stylizacje ozdabia biżuteria, która – zgodnie z tradycją – oficjalnie należy do królewskich zbiorów i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Reklama

Eksperci ze Steven Stone przeanalizowali wszystkie elementy królewskiej biżuterii, którą nosiła księżna Kate w ostatnich latach i oszacowali wartość każdego jej elementu. Po zsumowaniu uzyskanych wyników okazało się, że biżuteryjna kolekcja księżnej Kate Middleton może być warta co najmniej 82 mln funtów!

Co więcej, należałoby dodać do tej ceny błyskotki, które księżna Kate dostała od księcia Williama - ich wartość natomiast szacuje się na na ponad 153 tysiące funtów.

Kate Middleton i jej królewska biżuteria

No dobrze, wiemy już, że królewska biżuteria kosztuje – ale co właściwie znajduje się w kolekcji księżnej Kate?

Musimy przyznać, że jej elementy robią na nas ogromne wrażenie. I nie chodzi tylko i wyłącznie o wygląd. Ich piękno tkwi przede wszystkim w historiach, które za sobą niosą.

Szafirowy pierścionek zaręczynowy księżnej Diany

Wspólna historia księżnej Kate i królewskiej biżuterii rozpoczęła się od szafirowego pierścionka księżnej Diany – i jest to chyba najbardziej ikoniczny element tej kolekcji.

Podobno Lady Di przed śmiercią napisała list, w którym zażyczyła sobie, aby jej biżuteria trafiła w ręce Williama i Harry’ego. Tak też się stało.

Książę William i Kate Middleton ogłosili swoje zaręczyny w 2010 roku. Od tego czasu kultowy pierścionek z szafirem stał się własnością nowej księżnej.

18-karatowa obrączka z białego złota, 12-karatowy owalny szafir i 14 malutkich diamencików – ten pierścionek jest tak wyjątkowy, jak wyjątkowo wygląda. Jego wartość to ok. 300 tysięcy funtów.

 

Szafirowe kolczyki księżnej Diany

Drugi element z kolekcji księżnej Kate również jest pozostałością po księżnej Dianie. Mowa o szafirowych kolczykach, które Lady Di otrzymała od księcia Fahda z Arabii Saudyjskiej.

Pierwotnie kolczyki posiadały kształt podwójnej łezki, ale księżna Kate zdecydowała się usunąć dolny szafir.

Tiara Cambridge Lover’s

Znana również jako Tiara Knot Queen Mary Lover, tiara pierwotnie miała towarzyszyć księżnej Dianie podczas ślubu z księciem Karolem. Ostatecznie jednak Lady Di zdecydowała się na skromniejszy model, choć mówi się, że to właśnie Tiara Cambridge Lover’s była jej ulubioną.

Po śmierci księżnej Diany, tiara powróciła do kolekcji królowej Elżbiety II. Księżna Kate założyła ją po raz pierwszy dopiero w 2016 roku.

 

Naszyjnik Nizam z Hyderbad królowej Elżbiety II

Powszechnie uważa się, że najdroższą biżuterią, jaką księżna Kate kiedykolwiek nosiła publicznie, jest naszyjnik Nizam z Hyderabad wart około 68 milionów funtów.

- Naszyjnik, który został wykonany przez Cartiera w 1935 roku, jest niezwykle skomplikowany i zawiera ponad 50 diamentów osadzonych w abstrakcyjnym kwiatowym wzorze – mówią eksperci Steven Stone.

Naszyjnik był prezentem ślubnym dla księżniczki Elżbiety od Nizama z Hyderabadu, który był wówczas jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Diamentowy naszyjnik królowej Marii

Diamentowy naszyjnik królowej Marii został stworzony w latach 20. XX wieku. Składa się z diamentowych sztabek i początkowo należał do królowej Marii z Teck.

To jeden z najciekawszych przypadków w kolekcji księżnej Kate. Jak sama nazwa wskazuje – jest to naszyjnik. Żona księcia Williama nosi go jednak jako bransoletkę.

 

Broszka w kształcie liścia klonowego królowej Matki

W 2016 roku księżna Kate zachwyciła świat czerwoną kreacją podczas historycznego przyjęcia w Government House w Kolumbii Brytyjskiej.

I choć z pewnością sama suknia prezentowała się olśniewająco, jej kropką nad „i” stała się broszka w kształcie liścia klonowego, która niegdyś należała do samej królowej, żony króla Jerzego VI i matki królowej Elżbiety II.

Ślubna Tiara Cartier Halo

To prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych tiar na świecie. Stworzona na specjalne zamówienie u Cartiera Tiara Halo towarzyszyła księżnej Kate w dniu jej ślubu z księciem Williamem.

Tiara Cartier Halo została po raz pierwszy zamówiona przez króla Jerzego VI w 1936 roku dla królowej Marii, trzy tygodnie przed wstąpieniem na tron. Następnie została podarowana królowej Elżbiecie II w  dniu jej 18. urodzin i ostatecznie księżniczce Annie.

Ta niepozorna tiara zawiera ponad 1000 diamentów: 739 diamentów o szlifie brylantowym i 149 bagietek.