Ulubiony zegarek Igi Świątek

Iga Świątek często przykuwa uwagę nie tylko ze względu na swoje sportowe osiągnięcia. Tenisistka ma także doskonały gust, jeśli chodzi o zegarki. Na jej nadgarstku zwykle połyskują czasomierze z najwyższej półki.

Reklama

Podczas jednej z ostatnich serii "pytań i odpowiedzi" padło pytanie o ulubiony zegarek Igi Świątek.

- Mam Datejust i uwielbiam go. Jest elegancki, dość mały i prosty, co jest idealne, ponieważ cenię sobie wygodę i prostotę w życiu codziennym. Noszę go prawie cały czas poza kortem. Stał się ważnym elementem moich niesportowych stylizacji, które są proste z nutką elegancji" — zacytował odpowiedź Polki  tennisconnected.com.

Rolex 1989 Datejust Midsize 31mm / materiały prasowe Rolex 1989 Datejust Midsize 31mm / materiały prasowe

Iga Świątek i Rolex

Rolex jest sponsorem Igi Świątek, więc jej wybór ulubionego czasomierza w zasadzie nie dziwi. Tenisistka przyznała, że zegarki tej marki doskonale dopasowują się w jej codzienne stylizacje.

-  Pierwszy raz miałam na sobie Rolexa podczas sesji zdjęciowej do magazynu o modzie i wtedy zdałam sobie sprawę, że pasuje on do każdej stylizacji, dodając jej wyrazistego elementu elegancji i charakteru - komentowała dalej Iga Świątek.

Iga Świątek i współpraca z marką Rolex / Instagram @iga.swiatek Iga Świątek i współpraca z marką Rolex / Instagram @iga.swiatek

Pierwszy model Rolex Datejust, o którym tenisistka opowiedziała podczas "q&a", powstał już w 1945 roku i od tamtej pory jest jednym z najpopularniejszych zegarków marki Rolex. 

- Debiutujący w 1945 roku Datejust był pierwszym automatycznym wodoszczelnym chronometrem naręcznym wyświetlającym datę w okienku na godzinie 3 na tarczy - opisuje producent.

Niedawno Iga Świątek wzięła udział w kampanii marki Rolex, prezentując Oyster Perpetual Datejust 36, który jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. Ten czasomierz jest wart 80 tys. zł.

- Na szczycie gry. Iga Świątek, nr 1 wśród tenisistek, jest rozpoznawana na całym świecie za swój wyrafinowany styl i doskonałość wyników w swojej dyscyplinie – dokładnie tak, jak noszony przez nią Oyster Perpetual Datejust 36 – można było wówczas przeczytać na koncie na Instagramie marki Rolex.

Ceny zegarków Rolex z serii Datejust zaczynają się od 40 tys. zł.