I tak po prostu Carrie Bradshaw po raz kolejny zainspirowała tysiące kobiet do modowych eksperymentów. Ponad dwie dekady od emisji pierwszego odcinka serialu „Seksu w Wielkim Mieście” nonszalancki i bezkompromisowy styl fikcyjnej pisarki z Nowego Jorku wciąż zachwyca i wyznacza trendy.

Reklama

Tym razem na szycie „wish list” miłośniczek mody pojawiła się cekinowa torebka w stylu baguette bag od Fendi. Według statystyk liczba jej wyszukiwań od premiery serialu „And Just Like That…” wzrosła o 150 procent.

Carrie Bradshaw i modna torebka Fendi

Torebka w kształcie bagietki była topowym modelem lat 90. i notorycznie pojawiała się w stylizacjach Carrie Bradshaw. Po latach bagietkowa torebka Fendi znów jest na szczycie.

- Fendi Baguette była niesamowicie ważnym elementem stylu Carrie Bradshaw. Ta torebka otwierała każdą stylizację i była punktem wyjścia do wielu pomysłów – pisze Sarah Jessica Parker w książce „Fendi’s Baguette”.

Kosmiczna bagietka z fioletowymi cekinami uważana jest za jeden z podstawowych elementów stylu Carrie Bradshaw. Pamiętacie scenę, w której pisarka poprawia złodzieja, mówiąc: „To nie torebka, to bagietka!”? Ten moment chyba już na zawsze pozostanie w sercach fanów „Seksu w Wielkim Mieście”.

Od 1997 roku włoski dom mody sprzedał ponad milion egzemplarzy modelu Fendi Baguette, a Financial Times nazwał ten model pierwszą „it bag”. Najbardziej popularny był w najmodniejszych miastach świata - Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku oraz Londynie.

Sarah Jessica Parker w serialu Sarah Jessica Parker w serialu

„And Just Like That…” i wielki powrót Carrie Bradshaw

A jednak w „And Just Like That…” legendarna Fendi Baguette jest nieco inna – jeszcze bardziej luksusowa, jeszcze bardziej ekstrawagancka i jeszcze bardziej przebojowa. Wszystko wskazuje na to, że wraz z styl pięćdziesięcioletniej Carrie Bradshaw jest równie inspirujący, co przed laty w „Seksie w wielkim mieście” i przeżywa wielki renesans.

Cekinowa torebka bagietka Fendi w odcieniu Very Peri / materiały prasowe Cekinowa torebka bagietka Fendi w odcieniu Very Peri / materiały prasowe

Uwielbiamy takie powroty, nie tylko modowe!