Hublot X Nespresso. Luksusowy zegarek stworzony z kapsułek po kawie

Nespresso i Hublot połączyły siły w wyjątkowym projekcie. Korzystając z przetworzonych aluminiowych kapsułek Nespresso oraz resztek zmielonych ziaren kawy, Hublot zaprojektował i skonstruował luksusowy zegarek z limitowanej edycji, Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin.

Reklama

Po tej współpracy stwierdzenie obiegu zamkniętego w czasie nabierze nowego wymiaru. Obie firmy chciały przesunąć granice wykorzystania zużytych i przetworzonych kapsułek po kawie i zrealizować ideę obiegu zamkniętego zarówno w czasie, jak i materiałach.

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin powstał we współpracy Hublota i Nespresso / fot. materiały prasowe Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin powstał we współpracy Hublota i Nespresso / fot. materiały prasowe

 

Jak wygląda zegarek Hublot X Nespresso?

Zegarek, który powstał we współpracy z Nespresso jest częścią linii Hublot Big Bang wyposażonej w specjalny automatyczny chronograf Unico. Charakterystyczny projekt z otwartym sercem, którego pionierem był Hublot właśnie, pozwala obserwować działanie 354 oddzielnych elementów na tarczy.

Zegarek jest w żywym zielonym kolorze, który nie tylko podkreśla przyjazność dla środowiska, a jednocześnie pasuje do koloru kapsułki Master Origins Peru Organic Nespresso.

Aluminium ze zużytych kapsułek Nespresso zostało wykorzystane w kopercie zegarka, lunecie, koronce i przyciskach, które są najbardziej zewnętrznymi elementami czasomierza. Na koronce widnieje także logo Nespresso.

Zegarek posiada dwa paski, które również powstały z recyklingu. Zarówno gumowy, jak i materiałowy pasek są wykonane z fusów z kawy. Pierwszy wariant zawiera 4,1% fusów z kawy i 8,2% gumy pochodzącej z recyklingu.

W przypadku paska z tkaniny firma Hublot współpracowała bezpośrednio z jednym z długoletnich partnerów Nespresso, firmą SINGTEX, która przetwarza stare fusy z kawy w celu wytworzenia materiału. Dzięki nanotechnologii zużyte fusy zamieniane są w przędzę, która z kolei staje się tkaniną S.Café - materiał wykorzystany w pasku Big Bang Unico Nespresso Origin.

Ile kosztuje zegarek Hublot X Nespresso?

Czasomierz powstały we współpracy Hublota i Nespresso jest wersją limitowaną. Dostępnych do kupienia jest zaledwie 200 sztuk, a koszt jednego zegarka to 24 tys. dolarów, czyli tylko nieznacznie powyżej średniej ceny innych produktów Big Bang Unico.