Perfumy Hermes: pierwszy w historii zapach dla dzieci

Cabriole – tak nazwany został nowy, wyjątkowy zapach Hermes, który powstał z myślą o najmłodszych klientach francuskiego domu mody. Delikatną wodę zapachową skomponowała wybitna mistrzyni perfumeryjnych hitów i dyrektorka ds. tworzenia i dziedzictwa olfaktorycznego w Hermès Parfums – Christine Nagel, która tak opisuje swoje najnowsze dzieło:

Reklama

- Starałam się stworzyć kojącą i bardzo charakterystyczną wodę zapachową, która mówi o więzi między rodzicem a dzieckiem – wyjaśnia Christine Nagel i dodaje, że właśnie z tego powodu w kompozycji „Cabriole” nie znajdziemy charakterystycznego dla Hermes kwiatu pomarańczy.

Cabriole Hermes - nowe perfumy dla dzieci / materiały prasowe Cabriole Hermes - nowe perfumy dla dzieci / materiały prasowe

Zatem jak pachną nowe perfumy Hermes Cabriole i czy mogą ich używać tylko dzieci? To prosty, ale jednocześnie czarujący zapach, który nie ma płci. Nutę głowy stanowi wiciokrzew, w nucie serca króluje osmantus, a bazą zapachu jest drzewo sandałowe.

- Użyliśmy osmantusa i wiciokrzewu, by w inny sposób wyrazić sentyment, jaki czujemy do czasów dzieciństwa – czasów eksperymentów i nienasyconej ciekawości świata. Ta woda została stworzona z chęci zabawy i wolności. Chodzi o przedłużenie tych czasów na tak długo, jak to tylko możliwe – dodaje słynny perfumeryjny nos.

Cabriole - luksusowe perfumy dla dzieci 

Twórcy Cabriole twierdzą, że perfumy te mają być jak dziecięcy policzek – radosne, ciepłe i morelowe, przywołujące najpiękniejsze chwile z dzieciństwa.

Cabriole Hermes - nowe perfumy dla dzieci / materiały prasowe Cabriole Hermes - nowe perfumy dla dzieci / materiały prasowe

Warto również dodać, że to kompozycja bezalkoholowa, ze względu na delikatną skórę dziecka, a perfumy zamknięte zostały w eleganckim szklanym flakonie ozdobionym ilustracją cenionej ilustratorki Alice Charbin.

Zapach Cabriole pojawi się w sprzedaży na całym świecie 1 października 2022 roku. Z pewnością stworzenie perfum dla dzieci Hermes to zupełnie nowy rozdział w historii marki, ale też impuls do działania w całym sektorze luksusowych perfum!