Luksusowy dom mody Hermes przyzna wszystkim swoim pracownikom premię w wysokości 4268 dolarów. Będzie to jednorazowy przelew pod koniec roku 2023 dla każdego z 19 700 pracowników tej firmy.

Reklama

Hermès – finansowy sukces 2022

Rok 2022 był dla tej marki luksusowej naprawdę owocny. Sprzedaż w czwartym kwartale ubiegłego roku wzrosła w Hermès o 23 proc. rok do roku z wyłączeniem wahań kursów walut.

Całoroczne przychody firmy wzrosły zaś o 29 proc., osiągając wynik 12,4 mld euro. Takie dochody pozwoliły Hermes odzyskać pozycję trzeciej co do wielkości marki luksusowej, zaraz po Louis Vuitton i Chanel, spychając z podium Gucci. Zysk netto Hermès w 2022 roku osiągnął zaś 3,4 mld euro.

 

Hermes przyznaje premier pracownikom 

Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów, premia dla wszystkich pracowników Hermes to nie jedyny bonus. 6-procentowa podwyżka płac francuskich pracowników firmy to kolejna nagroda za wysokie wyniki sprzedażowe w 2022 roku. 

Poza podwyżkami dla pracowników, marka zwiększy dywidendę wypłaconą akcjonariuszom z 8 euro do 11 euro. Łącznie francuski dom mody wypłaci około 1,4 mld euro w postaci dywidendy. Działania te, jak zauważa Hermes, wpisują się w etos dzielenia się wartością.

 

Hermès otworzy nowe zakłady produkcyjne

Marka Hermes, dzieląc się informacją o przyznawanych premiach, poinformowała również o swoich planach rekrutacyjnych na 2023 rok oraz o otwarciu dwóch nowych zakładów produkcyjnych we Francji.