Iris Apfel i H&M w wiosennej kolekcji marki

Kanarkowa żółć, szmaragdowa zieleń, promienny fiolet, żywy turkus i pomarańczowy zachód słońca – w nowej kolekcji H&M nie brakuje kolorów! I nie możemy się temu dziwić, bo inspiracją do jej stworzenia stała się jednostka wybitnie indywidualna – Iris Apfel.

Reklama

Iris Apfel zyskała popularność jako projektantka wnętrz Białego Domu pod najróżniejszymi rządami. Pewnego dnia zamarzyła, aby jej wrodzony eklektyzm stylu dotarł do szerszej publiczności - do ludzi, którzy chcą wyglądać trochę inaczej.

- Myślę, że H&M to fantastyczna marka, która jest totalnym pionierem w swojej dziedzinie – i kocham to! Uwielbiam tworzyć high style w przystępnych cenach, a H&M opanował tę strategię do perfekcji – mówi Iris Apfel dla Vogue UK.

Ikona świata mody przyznaje, że sama ma w swojej garderobie kilka perełek z H&M i nosi je do dziś. Jej zdaniem w dzisiejszej modzie liczy się przede wszystkim nie metka czy cena, ale indywidualizm! 

SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL

- H&M zdecydowało się na współpracę z Iris Apfel ze względu na jej wpływ na społeczność modową i eklektyczny styl. Styl, który jest pięknie ekstrawagancki oraz całkowicie ponadczasowy. Pokazuje, że moda to sposób na wyrażanie siebie, tego kim jesteśmy lub kim chcemy być. I oczywiście, że może stać się świetną zabawą. Iris Apfel to prawdziwa inspiracja! - czytamy w oficjalnym komunikacie H&M.

Kolekcja trafi do sprzedaży online 31 marca 2022. 

 

H&M na wiosnę 2022 

Kolekcja Spring 2022 Casual, która powstała we współpracy z Irish Apfel to zabawna mieszanka tekstur, wzorów i krojów. Jej kluczowymi elementami stały się garnitur z zielonym groszkiem, obszerny żakiet z tiulowymi falbanami oraz bluzka z printem w kształcie irysa.

SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL

Uzupełnieniem wiosennej kolekcji H&M jest także linia biżuterii i dodatków, inspirowanych matką naturą. 

SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL SPRING 2022 CASUAL H&M X IRIS APFEL

Sama Iris Apfel nazywa tę kolekcję „produktem niemody”, ponieważ oprócz tego, że odnosi się do tegorocznych trendów, ma być  przede wszystkim propozycją dla każdego klienta – dla tych, którzy nie boją się wyróżniać i dla tych, którzy chcą przemycić do swojego casualowego stylu odrobinę zabawy.

- Myślę, że mamy ogólny problem ze stylem w dzisiejszych czasach. Wszyscy wyglądają tak samo, noszą te same rzeczy i te same kolory. Noszą to, co moda każe im nosić. To strasznie nudne. Ja chcę zobaczyć w waszych ciuchach to, kim jesteście. Nie bójcie się eksperymentować! Styl jest w waszym wnętrzu, w waszym DNA – najpierw poznajcie siebie, a moda sama do was przyjdzie. Osobowość, gust, niepowtarzalny wygląd – to zawsze jest trendy! - apeluje Iris Apfel w rozmowie z H&M.