Trendy 2023: „No-Pants Trend”, czyli wielka rezygnacja ze spodni

Jeśli wydaje wam się, że w modzie było już wszystko, jesteście w błędzie. Oto przed wami jeden z najgorętszych trendów na 2023 rok, który na piedestał wznosi nie ubrania, a to, co zwykle nosimy pod nimi.

Reklama

Już w 2022 roku na wybiegach Burberry, Coperini czy Del Cor mogliśmy zauważyć modelki prezentujące stylizacje, w których jedną z głównych ról odgrywały majtki. Modelki przechadzały się po wybiegu bez spodni, bądź w przezroczystych halkach, które doskonale eksponowały to, co pod nimi się znajduje.

Niedługo później trend ten podchwyciły Tessa Thompson, Bella Hadid czy Emily Ratajkowski, inspirując miłośniczki mody do tego, by pozostawić spodnie czy spódnice na dnie szafy. W promocji trendu "no pants" zapisała się przy tym szczególnie Kendall Jenner, która połączyła kryjące pończochy wyłącznie z wełnianym swetrem i białym podkoszulkiem. 

I tak dziś o modzie bez spodni mówi cały internet, a według stylistów bezpośrednio nawiązuje on do baletu oraz łyżwiarstwa figurowego.

 

Jak zamienić spodnie na samą bieliznę i wyglądać dobrze?

Wielkie gwiazdy mody postanowiły poeksperymentować z instagramowym trendem "No-Pants" i przeniosły go na czerwone wydany, głównie w wersji wieczorowej. Wykorzystują do tego albo bardzo wyróżniające się majtki, albo te w stonowanych kolorach, a następnie nakładają na nie parę czarnych rajstop lub przylegającą, przezroczystą spódnicę z jednej warstwy tiulu.

„No-Pants” doskonale nawiązują także do innego trendu – „vanilla girls”, który doskonale rozwija się w social mediach. Para cielistych majtek typu bokserki i ciepły, wełniany sweter lub bawełniany podkoszulek - to zestaw, który z pewnością kojarzycie z wielu stylizacji modowych ifluencerek. 

Poza tym „No-Pants” może nawiązywać właśnie do wspomnianych wcześniej strojów baletnic lub łyżwiarek. Rajstopy, body, trykot – choć może rozsądniej byłoby zrezygnować z trykotu, bo w jego przypadku trudno o wygodę. Tak czy owak, ponowie stawiamy na balletcore!

W tym całym szale na stylizacje bez spodnie nasuwa „ale”: czy nie jest to aby trend dedykowany wyłącznie dwudziestolatkom? I tu was zaskoczymy: NIE.

 

50-letnia Gwyneth Paltrow nie nosi spodni i wygląda bosko

Najlepszym dowodem na to, że „No-Pants” nie jest skierowane wyłącznie do kobiet przed 30-tką, będzie 50-letnia Gwyneth Paltrow i jej sesja zdjęciowa w kampanii marki Goop.

Kremowy sweter z dzianiny i delikatne figi w tym samym kolorze – lub w kontraście – czarny polar, sportowa braletka i czarne figi - zestaw przebojowej dojrzałej kobiety! 

Jednym słowem Gwyneth Paltrow prezentowała się oszałamiająco i niezwykle kobieco, a jednocześnie udowodniła, że moda nie ma żadnych ograniczeń, zwłaszcza tych wiekowych. Czy nazwiemy ją ikoną stylu? Zdecydowanie!

 

Moda podważa schematy codziennego stylu

Rezygnując ze spodni, moda zaczyna podważać schematy i łamać dress code'y. Eksponuje to, co zwykle zachowujemy dla siebie, a jednocześnie - zdaniem wielu stylistów - nie staje się ani wulgarna, ani perwersyjna.

W trendzie „No-Pants” kryje się pewna doza kobiecej delikatności i totalnego luzu – choć, fakt, na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby ktoś po prostu zapomniał się ubrać ;)

Poza tym, warto zaznaczyć, że zabieg ten nie jest w świecie mody żadną nowością. Wystarczy cofnąć się do lat 80. i 90., kiedy popularyzacja halek jako wieczorowych sukienek stała się normą i kiedy Madonna, szokując wszystkich, wystąpiła w szytym na miarę staniku-gorsecie Jeana Paula Gaultiera.

Pokochałyśmy gorsety, koronkowe braletki i satynowe body. Dziś traktujemy je jako kolejny element stylizacyjnej układanki. Być może pokochamy także majtki i rajstopy?