Gucci obecnie najpopularniejszą marką na świecie według LYST

Lyst właśnie ogłosił wyniki rankingu  Fashion’s Hottest Brands and Products Q2 2022 i wszystko wskazuje na to, że mamy nowego lidera na światowym rynku modowym. Którą markę znajdziemy na szczycie rankingu drugiego kwartału?

Reklama

Według analiz Lyst, w drugim kwartale 2022 roku na szczycie najpopularniejszych marek modowych ponownie figuruje Gucci!

- Gucci i Balenciaga zdominowały rozmowy o modzie od czasu wprowadzenia indeksu Lyst w 2017 roku, zarówno wśród konsumentów, jak i osób z branży. W tym kwartale Gucci odzyskał pierwsze miejsce, po 9 miesiącach od czasu, kiedy znajdowała się na nim Balenciaga. Estetyka tych marek jest niesamowicie kolorowa, a maksymalistyczna utopia Alessandro Michele kontrastuje z mroczną, dystopijną wizją Demny. Ale razem te dwa domy mody należące do Keringa odpowiadają aktualnie za aż 21 proc. ogólnego wyniku Lyst Index generowanego przez 20 najlepszych marek – mówią w oświadczeniu analitycy Lyst.

Zdaniem ekspertów sukces Gucci tkwi w niedawnej współpracy marki z Harrym Stylesem w kolekcji „HA HA HA” oraz powstaniu kampanii  Gucci x Adidas. Co ciekawe, to właśnie współpraca z Adidasem sprawiła, że wyszukiwanie hasła „Gucci” wzrosło o 286 proc. w ciągu 48 godzin od premiery kolekcji! Duży rozgłos przyniosła marce również nowo powstała kolekcja „Cosmogonie” Resort '23.  

W ten oto sposób Balenciaga zeszła na drugi tor, wciąż jednak blokując miejsce m.in. Pradzie, Valentino czy Louis Vutitton.

Gucci x Adidas / materiały prasowe Gucci x Adidas / materiały prasowe

 

Najpopularniejsze marki modowe drugiego kwartału 2022 

Ranking najpopularniejszych marek modowych drugiego kwartału 2022 obejmuje dwadzieścia głównych pozycji. Oprócz Gucci i Balenciagi znajdziemy pośród nich także:

3. Prada

4. Valentino

5. Louis Vuitton

6. Dior

7. Miu Miu

8. Fendi

9. Diesel

10. Burberry

11. Versace

12. Nike

13. Adidas

14. Loewe

15. Dolce & Gabbana

16. Yves Saint Laurent

17. Bottega Veneta

18. Mocler

19. Off-White

20. Jacquemus

 

Czym jest  LYST Fashion’s Hottest Brands and Products?

Lyst Fashion’s Hottest Brands and Products to kwartalny ranking najgorętszych marek i produktów w modzie. Budowane przez niego zestawienia najpopularniejszych marek opierają się na analizie wyszukiwań 200 tysięcy kupujących.

Schemat działań Lyst obejmuje zarówno wyszukiwania na platformach typu Google, jak i poza nimi, a także pojawiające się wzmianki o markach czy wyświetlenia produktów danych marek w mediach społecznościowych. Badania obejmują okres trzech ostatnich miesięcy.