Jacquemus: Król mody i marketingu 

Reklama dźwignią handlu, wiadomo nie od dziś. Wie o tym też Simon Porte Jacquemus. 33-latek nie tylko potrafi zachwycić swoimi kolekcjami, ale przede wszystkim ma sposób na to, żeby żył nimi cały internet.

Reklama

- Zespół marketingowy Jacquemus powinien dostać podwyżkę. Zawsze 10/10 – pisze jeden z fanów na Instagramie.

Nie ma co się dziwić, pomysły na reklamę marki francuskiego projektanta są oszałamiające. Pokazują, że nie tylko rozmiar potrafi mieć znaczenie, ale też moment, w którym zastanawiamy się: "Czy to jest w ogóle możliwe?".

Gigantyczne torebki i cytryny. Jacquemus wie, jak działa internet

Projektant podczas jednej ze swoich kampanii reklamowych zamienił swoje małe, prostokątne torebki Bambino w gigantyczne autobusy i wypuścił na ulice Paryża. Wideo natychmiastowo stało się viralem, odnotowano także 900-procentowy wzrost wyszukiwania frazy "Kampania reklamowa Jacquemus" w Google w ciągu jednego dnia!

Reklama była tak irracjonalna, że większość osób zastanawiała się, czy torbobusy faktycznie jeździły po stolicy Francji, czy były to tylko efekty specjalne. Oczywiście, że to drugie.

- Powodem, dla którego te filmy radziły sobie tak dobrze, jest to, że prawdopodobnie połowa osób, które je oglądają, myśli, że są prawdziwe, albo nie jest w stanie tego stwierdzić, a to napędza zaangażowanie – mówił w rozmowie z Paper Ian Padgham, artysta 3D z Bordeaux w Kalifornii, który był autorem filmu.

Innym pomysłem było zrzucenie ogromnych cytryn na Camogli we Włoszech czy wypełniona ponad 450 torebkami pralka w oknie paryskiego domu handlowego Galeries Lafayette. Oczywiście też były "tylko" efekty 3D, ale wyglądające naprawdę bardzo realistycznie.

Podobno tata Simona Jacquemusa śpiewał w zespołach metalowych, może to stąd ta megalomania u projektanta. Ale teraz to przeszedł samego siebie!

Największa torebka na świecie? Nie, to tylko reklama Jacquemusa

Wyobraźcie sobie, że siedzicie na plaży i nagle tuż przed wami wyrasta z morza gigantyczna torebka przypominająca dmuchane zamki dla dzieci.

Najnowsze wideo na Instagramie marki Jacquemus wywołuje furorę, wiele osób docenia kreatywność marki, ale są też głosy niezadowolenia. Powód?

Wideo wygląda tak realistycznie, że sporo osób zwróciło już uwagę na to, że tworzenie wielkiej torby z plastiku i wkładanie jej do morza to mało ekologiczny pomysł. Najprawdopodobniej jednak znowu mamy tu do czynienia z efektami specjalnymi.

Niczego więcej się z Instagrama firmy nie dowiemy, ale wideo jak zwykle wywołuje wiele reakcji, a przecież o to właśnie chodziło. Czekamy na nową kolekcję i... kolejne reklamy!