„Newspaper dress” Carrie Bradshaw na aukcji Bonhams

Po wielkim powrocie Carrie Bradshaw w „And Just Like That…” cały świat ponownie zakochał się w jej ekstrawaganckiej garderobie. Od tiulowej spódniczki tutu i bagietki od Fendi, aż po szpilki Manolo Blahnika – trendy z przełomu wieków XX i XXI powracają do łask, choć gazetowa sukienka z „Seksu w Wielkim Mieście”, która pojawiła się na aukcji Bonhams, zupełnie zaskoczyła ekspertów.

Reklama

Gazetowa sukienka Carrie Bradshaw była gwiazdą jesiennej kolekcji Diora jesienią 2000 roku, a jej autorem jest wielki projektant mody John Galliano. Podobno inspiracją do jej stworzenia byli paryscy bezdomni śpiący na gazetach oraz „Tramp Balls” z lat 20. XX wieku, podczas których bogaci dla zabawy przebierali się za biednych. Kolekcja początkowo była bardzo krytykowana za naśmiewanie się z osób ubogich. Jednak dzięki serialowi „Seks w Wielkim Mieście” wydźwięk "gazette dress" uległ zmianie. 

 

Dior: Sukienka z gazety sprzedana za rekordową sumę

Teraz historia gazetowej sukienki Diora znów jest na ustach ludzi z branży mody. Wszystko za sprawą aukcji Cornette de Saint Cyr - "The Art of Luxury: Louis Vuitton & Christian Dior - John Galliano”, podczas której kreację serialowej Carie Bradshaw sprzedano za 15, 3 tys. euro, co stanowiło kwotę przeszło 15-krotnie większą, niż przewidywali eksperci. 

Wynik aukcji "gazette dress" to kolejny dowód na to, że modowe projekty vintage mogą być świetną inwestycją.