Francis Kurkdjian - nowy "dyrektorski nos" Perfum Christiana Diora

Francis Kurkdjian w świecie perfum znaczy równie dużo, co Rolls-Royce w świecie motoryzacji! To jeden z kluczowych nosów perfumeryjnych współczesnego perfumiarstwa, który odpowiada za całą gamę bestsellerów i unikatowych kompozycji. Nic więc dziwnego, że koncert LVMH właśnie jego zaprosił do współpracy nad tworzeniem kolejnych zapachów w stajni Christiana Diora.

Reklama

- Francis Kurkdjian jest wizjonerem i artystą pełnym pasji, energii i savoir-faire. Jednocześnie jest bardzo wymagającym twórcą, który wnosi profesjonalizm do perfum Christiana Diora, tworząc nowe zapachy, które z pewnością podbiją świat – tłumaczył decyzję Laurent Kleitman, prezes i dyrektor Parfum Christian Dior.

- Francis zbuduje swoje zapachowe dzieła, czerpiąc z wyjątkowego dziedzictwa olfaktorycznego, które zapoczątkowane zostało w 1947 roku, osadzonego w unikatowym świecie kwiatów i odważnych woni – dodał.

- To dla mnie ogromny zaszczyt dołączyć do Parfums Christian Dior Maison – miejsca o bogatej, inspirującej historii i ukierunkowanym na przyszłość duchem twórczym – komentuje „transfer” Francis Kurkdjian. – Cieszę się, że mogę podzielić się swoją wizją świata poprzez moje kreacje zapachowe. Praca w Maison Dior przy jednoczesnym tworzeniu własnych kompozycji dla Maison Francis Kurkdjian to wielki przywilej – podsumował perfumiarz.

Francus Kurkdjian zastąpi François Demachy

Francis Kurkdjian zastąpi na stanowisku dyrektora kreatywnego dotychczasowego szefa Perfum Christian Dior François Demachy, który od 2006 roku tworzył perfumy Dior i był odpowiedzialny za odświeżenie perfum J’adore i Miss Dior. To również za jego czasów powstała niesłychanie piękna seria La Collection Privée Christian Dior. Jednak największym perfumeryjnym sukcesem François Demachy był zapach Sauvage, który w 2015 roku stał się bestsellerem sprzedaży!

- François Demachy pozostanie jednym z najwybitniejszych talentów współpracujących z domem mowy Dior, którzy na przestrzeni lat pomagali celebrować wyjątkowego ducha Christiana Diora i utrwalić marzenia wielkiego projektanta. Jego zapachy to skarby, które pozostaną ponadczasowe. To była niezwykła przygoda i wielki zaszczyt pracować z nim zarówno w Paryżu, jak i w Grasse – podsumował pracę z François Demachy Laurent Kleitman.

Francis Kurkdjian - człowiek legenda! 

Francis Kurkdjian to jedno z najciekawszych nazwisk w świecie perfum. Mistrz, który zachwyca swoim kunsztem i talentem miłośników zapachów na całym świecie. Swoje pierwsze perfumy skomponował w wieku 25 lat. Męski zapach Le Male Jean-Paul Gaultier, który zapoczątkował jego karierę. W 2009 roku z Marcem Chayą założył własną pracownię perfum Maison Francis Kurkdjian, która również jest częścią LVMH.

Na swoim koncie Francis Kurkdjian ma już kilka kompozycji, które zaprojektował dla Christiana Diora - Eau Noire i Cologne Blanche dla kolekcji Privée Christian Dior. Francis Kurkdjian to wizjoner, który nieustannie poszerza zakres oddziaływania zapachów. Współpracował nie tylko z domami mody czy markami perfumeryjnymi, ale też z artystami – m.in. z Sophie Calle i choreografem Christianem Rizzo. Tworzył również niezapomniane instalacje zapachowe i performance’y, m.in. w  Grand Palais i Château de Versailles.