Tiffany & Co. - ponowne otwarcie flagowego butiku w Nowym Jorku

U zbiegu 57. Ulicy i Piątej Alei w Nowym Jorku od 83 lat mieści się flagowy butik Tiffany & Co. To miejsce utwierdza tylko w przekonaniu, że luksusowa biżuteria może trwać wiecznie. Sklep przez te lata nie przeszedł remontu. Aż do dziś.

Reklama

Nowojorski butik Tiffany & Co. zmienił się w The Landmark, który  jest teraz nie do poznania. Stał się multisensorycznym miejscem, które ma do zaproponowania niezwykłe doznania. Transformację definiują przeciwstawne siły: stare i nowe, przeszłość i przyszłość, ukryte i ujawnione skarby. 

Flagowy butik Tiffany & Co. w Nowym Jorku zmienił się w The Landmark / fot. materiały prasowe Tiffany & Co. Flagowy butik Tiffany & Co. w Nowym Jorku zmienił się w The Landmark / fot. materiały prasowe Tiffany & Co.

 

The Landmark. Butik Tiffany & Co., w którym połączono biżuterię, sztukę i kulturę

Peter Marino wraz z Shohei Shigematsu z OMA New York stworzyli butik tętniący życiem, który jest jednocześnie centrum kulturalnym.

Landmark zajmuje dziesięć pięter, z dodatkową przestrzenią na dachu na świeżym powietrzu, która zastąpi przestrzenie biurowe z lat 80. Odwiedzając nowo wyremontowany butik, na wejściu spotkamy szklane gabloty z biżuterią.

Parter to miejsce, gdzie możemy zanurzyć się w kultowej scenerii Nowego Jorku dzięki ścianom wideo, które po włączeniu wyświetlają panoramę Central Parku i Manhattanu, a po wyłączeniu stają się lustrami

W całym budynku możemy podziwiać dzieła sztuki, w tym niedawno zamówione prace Damiena Hirsta, Juliana Schnabela, Rashida Johnsona, Anny Weyant i Daniela Arshama.

Na 8. i 9. piętrze znajdują się przestrzenie muzealne i wystawowe.

Niezwykłe wrażenie robi także serce sklepu, którym są rzeźbione spiralne schody z falistymi przezroczystymi balustradami ozdobionymi kryształami górskimi. Zostały one zainspirowane zmysłowymi i organicznymi projekty Elsy Peretti. 

Sercem budynku są spiralne schody z przezroczystymi balustradami / fot. materiały prasowe Tiffany & Co. Sercem budynku są spiralne schody z przezroczystymi balustradami / fot. materiały prasowe Tiffany & Co.

Nowy Jork. Śniadanie u Tiffany'ego stało się realne

Teraz możecie zjeść prawdziwe śniadanie u Tiffany'ego. W Landmark znajduje się bowiem restauracja The Blue Box Cafe™ Daniela Bouluda oferująca wyjątkowe doznania kulinarne. Nagrodzony gwiazdką Michelin nowojorski szef kuchni przygotuje sezonowe menu dzienne, w tym śniadanie i herbatę. Przeprojektowana przestrzeń obejmuje teraz prywatną jadalnię i bar z instalacjami artystycznymi.

Nowy Jork. Huczne ponowne otwarcie butiku Tiffany & Co.

Pod koniec kwietnia 2023 odbyło się ponowne otwarcie flagowego butiku Tiffany & Co., na którym zjawiła się cała plejada gwiazd. Impreza uświetniona była występem Katy Perry, a wśród gości znaleźli się m.in. Gal Gadot, Hailey Bieber, Zoë Kravitz i Blake Lively.