Panerai Luminor Due LUNA - księżycowe zegarki dla fanek astrologii i astronomii 

Luminor Due to linia zegarków Panerai produkowana od 2016 roku i dedykowana kobietom. Zegarki z tej kolekcji mają o wiele cieńszą kopertę, a ich design jest klasyczny i subtelny. Teraz do Luminor Due dołączają cztery nowe modele w iście księżycowym wydaniu!

Reklama

Luminor Due Luna to zegarek z 38-milimetrową kopertą, ozdobnym sekundnikiem i wskaźnikiem faz księżyca. Z pewnością przypadnie do gustu głównie tym kolekcjonerkom, które interesują się wpływem Księżyca na życie człowieka, astrologią i kosmosem.

Warto dodać, że zegar księżycowy znajduje się w miejscu godziny trzeciej, a sam Księżyc wykonany został z 24-karatowego złota. We wszystkich czterech wersjach zegarka kosmiczny detal jest osadzony na tle rozgwieżdżonego nieba o północy.

Panerai Luminor Due LUNA / materiały prasowe Panerai Luminor Due LUNA / materiały prasowe

Modele o referencjach PAM01179, PAM01180 i PAM01301 są osadzone w polerowanej stalowej ramce z tarczami ze szczotkowanego złota. Natomiast zegarek Panerai Goldtech (PAM01181) posiada całkowicie złotą obudowę Panerai Goldtech, a tarcza czasomierza zrobiona jest z masy perłowej.

 

Szwajcarski mechanizm w księżycowym designie 

Podobnie jak poprzednie modele serii nowe zegarki Luminor Due Luna działają na kalibrze P.900 szwajcarskiego zegarmistrza. Automatyczny mechanizm działa z prędkością 28 800 V/h i ma imponującą trzydniową rezerwę chodu. Posiada również urządzenie przeciwwstrząsowe Incablock. Co ciekawe, w modelu Goldtech właścicielka może oglądać „wnętrzności” czasomierza poprzez przezroczysty tylny dekiel.

Panerai Luminor Due LUNA / materiały prasowe Panerai Luminor Due LUNA / materiały prasowe

Dodatkowo, wraz z wypuszczeniem nowych modeli Luminor Due Luna w ofercie marki Panerai pojawiły się dwa nowe dość odważne kolorystycznie paski – ciemnoróżowy oraz niebieski dołączają do dotychczasowej oferty czerwonych i czarnych pasków.

Panerai Luminor Due LUNA Goldtech / materiały prasowe Panerai Luminor Due LUNA Goldtech / materiały prasowe

Na ten moment Panerai nie podało jeszcze daty premiery. Jednocześnie eksperci rynku zegarkowego przewidują, że modele dostępne będą w cenie około 9,3 tys. dolarów. Natomiast model Luminor Due Luna Goldtech z tarczą z masy perłowej kosztować będzie ponad 20 tys. dolarów.