Modne spódnice nie tylko dla kobiet

Choć męska spódnica to wynalazek starożytności, w ostatnich wiekach spódnice kojarzyły się praktycznie wyłącznie z damską garderobą. Żyjąc w świecie z góry ustalonych dress code’ów i zasad „co wypada a czego nie wypada”, trudno było powrócić nam do czasów, gdy nie tylko kobiety nosiły spódnice. Co prawda w 2002 roku Jean Paul Gaultier eksperymentował z męską spódnicą, ale jego pomysł spotkał się ze sporą dezaprobatą. Okazało się, że przełamywanie stylizacyjnych schematów to temat tabu.

Reklama

Do tematu męskich spódnic w 2018 roku powrócił projektant Thom Browne, który skrupulatnie prezentował na wybiegach mężczyzn ubranych w klasyczne klity. Być może to jego upór, a być może nowe czasy sprawiły, że coraz więcej celebrytów i influencerów sięga w swoich codziennych stylizacjach po spódnicę. Zdecydowanie męska spódnica to jeden z topowych tematów wśród fashionistów!

 

Faceci w spódnicach 

Moda na noszenie spódnic przez mężczyzn jest coraz bardziej popularna. Z pewnością wpływ na to mają słynne osobistości ze świata kultury i show-biznesu, a także internetowi influencerzy, którzy dumnie prezentują się w spódnicach.

Pionierem wśród nich jest Mark Brayan, którego stylizacje biją rekordy popularności na Instagramie. Jednocześnie influencer nieustannie podkreśla fakt, że kocha szybkie samochody, roboty i piękne kobiety, zaznaczając przy tym grubą kreską, że jest osobą hetero. I tu łamiemy największy stereotyp, mówiący o noszeniu spódnic wyłącznie przez mężczyzn homoseksualnych.

Kilka lat wcześniej na spódnicę zdecydował się także Marc Jacobs, który stawiał przy tym na męską klasykę, dodając do niej białe koszule, dopasowane swetry i buty na traktorze. Marc Jacobs zasłynął także z reklamy kosmetyków do makijażu, które nie tylko sam zaprojektował, ale również wystąpił w roli modela.

Marc Jacobs Make up Marc Jacobs Make up

Dziś trudno będzie wymienić wszystkie gwiazdy, które noszą męskie spódnice. Znajdziemy wśród nich: Kanyego Westa, Jareda Leto oraz oczywiście Harry’ego Stylesa, od lat rozprawiającego o tym, że ubrania nie mają płci.

- Jest szykowna, prosta i wygodna. Musiałem się przemóc, żeby ją włożyć, ale teraz czuję się świetnie – mówi Chris Black, znany influencer.

Czy świat jest gotowy na męską spódnicę? Polacy z pewnością będą potrzebowali na to jeszcze odrobiny czasu, ale kto wie, może ten trend opanuje polskie ulice znacznie szybciej niż nam się wydaje. A życie, jak to życie, lubi zaskakiwać...