Estee Lauder i Balmain w nowej linii kosmetyków

Koncern Estée Lauder Companies zawarł umowę z luksusowym domem mody Balmain na rozwój, produkcję i dystrybucję Balmain Beauty. Wszystko wskazuje na to, że powinniśmy się przygotować na wielką rewolucję w świecie beauty!

Reklama

Francuski dom mody Balmian od 2011 roku znajduje się pod kierownictwem Oliviera Rousteinga i już nie raz udowodnił, że jego wizja przyszłości stawia na nieustanny rozwój. Teraz do swojej oferty marka doda kosmetyki, które będą powstawać w ramach współpracy z Estée Lauder. 

- Od samego początku zespół Estée Lauder Companies wyraźnie podkreślał, że wspiera wyróżniającą się wizję Balmain, a także nasz cel, jakim jest zakłócenie globalnego paradygmatu luksusowego piękna. Wiedząc o tym — i wiedząc, że Estée Lauder jest wzorem doskonałości — cóż, nie mogę się doczekać rozpoczęcia z nimi współpracy – mówił Olivier Rousteing w oświadczeniu prasowym.

Prezesem Balmain Beauty zostanie Guillaume Jesel, zarządzający do tej pory Tom Ford Beauty. Jak sama zaznacza, jego cel na tym stanowisku jest dosyć prosty:

- Balmain i Olivier Rousteing to wizjonerskie siły na skalę globalną. Nie możemy się doczekać współpracy z nimi. Chcemy poszerzyć zasięg Balmain i stworzyć nową przestrzeń w luksusowym pięknie, która wyraźnie odzwierciedla silnego, otwartego i nieustraszonego ducha marki – powiedziała w oświadczeniu prasowym Guillaume Jesel.

Balmain Beauty – nowy projekt luksusowych kosmetyków

Premiera Balmain Beauty została zaplanowana na 2024 rok. Póki co nie znamy jeszcze produktów, które pojawią się w jej ofercie.

Nie jest to jednak pierwsze podejście Balmain do kosmetyków. Już teraz w sprzedaży znajdziemy linię przeznaczoną do pielęgnacji włosów pod nazwą Balmain Paris Hair Couture.