Cartier wybrał nową ambasadorkę do legendarnej kolekcji Grain de Cafe 

Coś jest na rzeczy – pomyślał każdy, kto widział Elle Fanning na tegorocznej Met Gali. Jej przepiękną stylizację dopełniała wyjątkowa biżuteria – naszyjnik vintage Cartier z legendarnej kolekcji Grain de Cafe, który przed laty nosiła sama Grace Kelly. Cóż, takich rzeczy nie wypożycza się ot tak, nawet gwiazdom show-biznesu…

Reklama

Dziś już wiemy, że Elle Fanning w zabytkowym naszyjniku Cartier na Met Gali to nie był przypadek, a słynny dom jubilerski poinformował właśnie, że aktorka została nową ambasadorką jego marki.

Wróćmy na moment do naszyjnika. To jubilerskie dzieło Cartier powstało w 1955 roku w ramach kolekcji Grain de Cafe inspirowanej ziarnami kawy. Kawowy naszyjnik był jedną z ulubionych biżuterii Grace Kelly i pojawił się też na jednym z oficjalnych portretów księżnej Monako.  

Choć cała kolekcja zapoczątkowana została już w 1938 roku przez dyrektor kreatywną Jeanne Toussaint, to właśnie kolejne jej elementy stworzone w latach 50-tych XX wieku noszone przez takie ikony stylu jak Grace Kelly czy Audrey Hepburn, sprawiły, że kolekcja stała się prawdziwą jubilerską legendą.

Cartier do kolekcji Grain de Cafe powrócił w 2022 roku, reaktywując ją i dodając nowoczesnego sznytu.

Elle Fanning nową ambasadorką Cartier. Gwiazda będzie promować legendarną kolekcję Grain de Cafe / materiały prasowe Elle Fanning nową ambasadorką Cartier. Gwiazda będzie promować legendarną kolekcję Grain de Cafe / materiały prasowe

Elle Fanning świetlista i charyzmatyczna jak Grace Kelly 

Teraz francuski dom jubilerski do współpracy nad nowymi projektami w ramach Grain de Cafe zaprosił Elle Fanning, która na pierwszym zdjęciach reklamowych prezentuje najnowsze kawowe elementy kolekcji.

- Kolekcja Grain de Café uosabia styl i kunszt Cartier – komentowała Elle Fanning w oświadczeniu prasowym. – Bycie częścią tak wykwintnej kreacji to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Łączy w sobie elegancję, glamour i promienną kobiecość – dodała aktorka.

Dlaczego Cartier właśnie Elle Fanning wybrał na swoją ambasadorkę?

- By ucieleśnić piękno, dziedzictwo i poczucie światła uchwycone w kolekcji Grain de Café, wybraliśmy Elle Fanning – tłumaczy Arnaud Carrez, starszy wiceprezes ds. marketingu i dodaje, że Elle Fanning jest nie tylko popularna, ale też bardzo utalentowana i zdeterminowana. Przedstawiciele Cartier docenili również jej „świetlistość”, którą porównali do charyzmy legendarnej Grace Kelly.

- Elle Fanning przypomina najsłynniejszą gwiazdę noszącą kolekcję Grain de Cafe - księżniczkę Grace z Monako – dodał Arnaud Carrez.

Elle Fanning w naszyjniku Cartier na after party Met Gali 2023 / Instagram @ElleFanning Elle Fanning w naszyjniku Cartier na after party Met Gali 2023 / Instagram @ElleFanning

Kawowa kolekcja Cartier dziś jest prawdziwą jubilerską legendą, ale w momencie jej powstawania jubilerzy mieli jedno podstawowe zadanie – wydobyć ze zwykłego ziarenka kawy jego piękno, siłę i energię. Tak powstała Grain de Cafe, która celebruje zwykłe życie i podkreślania doskonałość małych przyjemności. Biorąc pod uwagę to ponadczasowe przesłanie, wybór Elle Fanning – zwyczajnej niezwyczajnej kobiety i aktorki – wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Jej urok, dziewczęcość i światło przypominające słońce Francuskiej Riwiery idealnie pasują do tej kolekcji. Dowodem na to są chociażby zdjęcia reklamowe z najnowszej kampanii Cartier, ale też jej stylizacja z Met Gali 2023.

Elle Fanning na Met Gali 2023 / Getty Images Elle Fanning na Met Gali 2023 / Getty Images

 

Elle Fanning na Met Gali 2023 - wspomnienie o Karlu Lagerfeldzie

Kreacja, którą na ten wieczór wybrała aktorka, została zaprojektowana przez Andreasa Kronthalera dla marki Vivienne Westwood, a kwiatowe nakrycie głowy – wianuszek białych kwiatów – to dzieło Stephena Jonesa.

Stylizacja Elle Fanning na Met Gali 2023 nie była oczywiście przypadkowa. Ta kreacja to „ucieleśnienie” pierwszego wspomnienia o Karlu Lagerfeldzie. Aktorka poznała słynnego projektanta, gdy miała 13 lat.

- Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że motywem przewodnim MET Gali będzie uhonorowanie Karla Lagerfelda, zaczęłam zastanawiać się nad wspomnieniami, które razem dzieliliśmy. Wspomnieniem, które się wyróżniało, było to, kiedy sfotografował mnie do swojej książki „Mały czarny żakiet”. Miałam 13 lat. Wszyscy, którzy byli na zdjęciu, nosili ten sam czarny żakiet Chanel i chociaż wszyscy nosiliśmy to samo, Karl pozwolił, by nasze indywidualne style i osobowości decydowały o tym, jak należy go nosić. Do mojego portretu postanowił założyć mi na głowę koronę ze stokrotek i narzucił żakiet na białą sukienkę, w której przyjechałam – pisała Elle Fanning na swoim koncie na Instagramie.

Kawowy naszyjnik Cartier był doskonałym dopełnieniem tej stylizacji i przedsmakiem bardzo ciekawej współpracy, która z pewnością będzie jak dobra kawa!