Diptyque Do Son - zapach jak słoneczne wspomnienie z dzieciństwa 

- Zapach był próbą odtworzenia, poprzez charakterystyczną woń tuberozy, atmosfery i wspomnień dzieciństwa spędzonego w Wietnamie – tak perfumeryjną kompozycję Do Son opisywał jej twórca Fabrice Pellegrin.

Reklama

Jeden z najwybitniejszych współczesnych perfumiarzy chciał zamknąć w jednym flakonie wszystkie magiczne wspomnienia z dzieciństwa Yvesa Coueslanta. Punktem wyjścia był unikatowy zapach tuberozy – ulubionego kwiatu matki Coueslanta.

- To była współpraca, w którą każdy miał duży wkład. Odbyliśmy wiele rozmów. Karmiłem się opowieściami o podróżach i życiu, którymi dzielili się ze mną założyciele Diptyque. To ze spotkań z nimi narodził się Do Son, poprzez który usiłowałem odtworzyć charakterystyczny zapach tuberozy oraz atmosferę dzieciństwa spędzonego przez Coueslanta w Wietnamie. Tuberoza to kwiat wyjątkowy – majestatyczny pod każdym względem, a dla Yvesa otulający i bardzo cenny. Stał się naszym punktem odniesienia. Pracowałem nad nim z wielką starannością, rozwijając jego zielone, wodne, kwiatowe, kremowe i solarne aspekty – wspominał Fabrice Pellegrin.

Od czasu, gdy twórcy Diptyque - Christiane Montadre-Gautrot i Yves Coueslant – zaprezentowali światu Do Son minęło 18 lat. Mimo to, Do Son do dziś jest jednym z najczęściej kupowanych zapachów marki i jedną z najbardziej charakterystycznych woni Diptyque.

Nic więc dziwnego, że słynna francuska marka właśnie Do Son poświęca tak wiele uwagi i co roku wypuszcza limitowaną kolekcję produktów Do Son. Czym Diptyque zachwycił swoich klientów w tym roku?

Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe

Do Son w animowanym świecie Werlen Meyer

Oprócz nowego wyglądu kosmetyków i perfum Do Son, twórcy Diptyque postanowili stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, zapraszając do współpracy muzyka Jamesa Blake’a oraz studio filmowe Werlen Meyer, które ma w swoim portfolio m.in. realizacje dla Wesa Andersona. Tak powstał krótki film animoowany, który w mgnieniu oka przenosi nas w czasie i przestrzeni do ulotnych momentów dzieciństwa Yvesa Coueslanta, w rejony Zatoki Ha Long w Wietnamie.

Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 - film Werlen Meyer / materiały prasowe Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 - film Werlen Meyer / materiały prasowe

Muzyka, obraz i zapach sprzężone ze sobą w jednym dziele, poruszają nasze zmysły i wzruszają do łez, zapraszając nas do wspólnej podróży z paryskiego mieszkania do matczynej pagody, z wielkomiejskiej dorosłości do subtelnych i niewinnych myśli dziecka, zachwyconego każdym kadrem życia – podmuchem nadmorskiego wiatru, rozwianymi włosami matki, skrzydłami ptaków, tańcem rozkwitającej tuberozy…

Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe Diptyque - limitowana kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe

Wspomniana tuberoza i kolor lazurowej wody to dwa motywy przewodnie produktów z kolekcji Do Son, w skład której wchodzą nie tylko kultowe perfumy, ale też ręcznie robione luksusowe świece czy mydła zapachowe. „Perełką” kolekcji jest również „perfumeryjna broszka”, w której znajdziemy zapach Do Son w formie pomady.

Diptyque - kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe Diptyque - kolekcja Don Son 2023 / materiały prasowe

 

Do Son Diptyque - kultowe perfumy oparte na białych kwiatach 

Zapach Do Son to prawdziwe dzieło sztuki, które od 2005 roku cieszy się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów Diptyque. W Polsce kompozycje oparte na intensywnych białych kwiatach nie są tak popularne, jak we Francji czy w krajach Azji, ale naszym zdaniem to tylko kwestia czasu. Jak można nie kochać zapachu, którzy kojarzy się z wolnością egzotycznych wakacji, ciepłą morską bryzą, miłością i światłem, pięknem i zmysłowością…

Otwórzcie się na kultową kompozycję Diptyque Do Son i poznajcie jej najnowsze, artystyczne oblicze! 

Perfumy i kosmetyki z kolekcji Do Son dostępne są w oficjalnym salonie Diptyque w Hali Koszyki oraz w butikach i sklepie internetowym perfumerii Galilu.

Spodobał Ci się Well.pl? Zajrzyj na nasze konto na Instagramie!