Dior Beauty prezentuje innowacyjne perfumy bez alkoholu

Dom mody Dior wielokrotnie wykazywała się wizjonerskim temperamentem i miłością do innowacji. A jednak nowy zapach J’Adore Perfum D’Eau wydaje się zupełnie wymykać zasadom formułowania perfum – to eliksir stworzony wyłącznie na bazie wody i kwiatowych nut! 

Reklama

Najnowsze przedsięwzięcie Diora jest nie tylko szlachetne, ale także bardzo rewolucyjne w szeroko pojętym świecie perfumerii. Przed wprowadzeniem na rynek J’Adore Perfum D’Eau uważano, że nie da się wyprodukować trwałych perfum bez alkoholu.

Tymczasem francuski dom mody wykorzystał połączenie wysokiego stężenia olejków kwiatowych i wody pod wysokim ciśnieniem, tworząc perfumy jedyne w swoim rodzaju – trwałe, świeże i bez dodatku alkoholu.

J’Adore Perfum D’Eau - pierwsze perfumy na bazie wody

Ze względu na to, że J’Adore Perfum D’Eau powstały na bazie wody, tradycyjny tryptyk „głowa-serce-baza” zanikł, ustępując miejsca mieszance, która nie narzuca konkretnej nuty przewodniej.

Łączy w sobie kwiat pomarańczy, jaśmin sambac, różę damasceńską magnolię oraz silny akcent neroli. Co ciekawe, każda z nut zapachowych została pozyskana zgodnie z ideą programu zrównoważonego rozwoju Dior „Piękno jako dziedzictwo”.

J’Adore Perfum D’Eau / Dior Beauty J’Adore Perfum D’Eau / Dior Beauty

Legendarny flakonik J'adore  tym razem przybrał kolor opalizującej bieli i miękkiego alabastru, by podkreślić delikatność kwiatowych woni. 

J’Adore Perfum D’Eau pojawią się na rynku już we wrześniu 2022 roku. Ich twarzą jest oczywiście Charlize Theron.