Modne fryzury na lato 2022: Bob w stylu księżnej Diany

Trudno mówić o tym, że styl księżnej Diany jest teraz na topie, bo tak naprawdę nigdy z niego nie spadł. Doskonale dobrane stylizacje i (nie)zawsze perfekcyjne fryzury żony księcia Karola zapisały się w historii świata mody jako ponadczasowe i niezmiennie inspirujące.

Reklama

A jednak Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II rzucił na nie nowe światło. Księżna Diana ponownie stoi na czele największych trendsetterek razem ze swoim kultowym bobem, tak popularnym w latach 80 i 90. ubiegłego stulecia. 

Styliści fryzur są zgodni, że nowoczesny bob w stylu księżnej Diany będzie największym hitem na lato 2022!

- Diana zawsze była ikoną stylu, a bob nigdy nie wyszedł z mody. Zresztą był jej ulubioną fryzurą, choć nosiła go na różne sposoby. Czasami krócej, tuż za kośćmi policzkowymi, a czasami w wersji nieco dłuższej, ale niezależnie od wariantu to była jej cecha charakterystyczna. Mocne cięcie, duża objętość i warstwy – mówi Suzie McGill, dyrektorka artystyczna Rainbow Room na łamach Glamour UK. 

Fryzura, której nie trzeba układać

Cały potencjał tej fryzury bazuje na cięciu  o ostrym wykończeniu. Jeśli zdecydujemy się na warstwowanie włosów i przedziałek na bok, możemy być pewni, że pasma nabiorą objętości.

Warstwy wydają się w tym przypadku najważniejsze, ponieważ to właśnie dzięki nim całość staje się sprężysta i bardzo nowoczesna.

Zdaniem stylistów fryzur bob w stylu księżnej Diany ma to do siebie, że zwykle nie trzeba go stylizować. Oczywiście możemy pokusić się o zastosowanie specjalnych produktów wygładzających lub sprzętu, który wymodeluje końce, ale to jedynie dodatki. W rzeczywistości fryzura sama w sobie zawsze wygląda dobrze tylko po wysuszeniu.

- Aby uzyskać bardzo nowoczesny efekt, fryzura powinna być nieco bardziej nieuporządkowana. Nazwałabym to zrelaksowanym podejściem do trendu. Jeśli zależy nam na tym, by włosy mocno odbijały się u nasady, możemy powciskać w nie odrobinę pianki stylizującej. Moim zdaniem lepiej też zrezygnować z suszarki. Nieuporządkowany bob wygląda bosko, gdy schnie naturalnie – dodaje Suzie McGill.

Bob à la księżna Diana – dla kogo?

Eksperci są zgodni, że Diana’s bob to fryzura dla każdego – zarówno dla osób o prostych włosach, jak i falowanych czy kręconych.

Zaznaczają jednak, że w przypadku okrągłego kształtu twarzy, lepiej zdecydować się na nieco dłuższy wariant cięcia, natomiast w przypadku mocno podkreślonych kości policzkowych na krótszy, nieco bardziej męski.