Prada zamyka sklepy w Rosji

W ostatnim czasie krąży wokół nas wiele różnych wiadomości. Coraz więcej marek luksusowych wyraża szczere wsparcie dla Ukrainy. Część z nich wspiera również Ukrainę charytatywnie, a niektóre z nich decydują się na zawieszenie działalności na terenie Rosji. Jedną z takich marek jest Prada. 

Reklama

- Od dziś Prada Group zawiesza swoją działalność detaliczną w Rosji. Naszą główną troską są wszyscy koledzy i ich rodziny dotknięte tragedią na Ukrainie. Będziemy im pomagać. Grupa nieustannie monitoruje dalszy rozwój sytuacji – piszą przedstawiciele Prada Group na Linkedin w niedzielę, 6 marca 2022.

Zaledwie kilka dni wcześniej na Instagramie włoskiego domu mody pojawiło się także oświadczenie, w którym poinformowano o przekazaniu darowizny na rzecz Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

- Wojna na Ukrainie jest bardzo niepokojąca i stanowi źródło wielkich obaw. (…) Prada Group łączy siły z Milan Fashion Week i przekazuje darowiznę na rzecz UNHCR Italia, agencji ONZ ds. Uchodźców – czytamy na Instagramie Prady.

Luksusowe marki zawieszają działalność w Rosji

Okazuje się jednak, że diabeł nie ubierze się nie tylko u Prady, ale także w wielu innych butikach marek luksusowych.

Działalność w Rosji zawiesił również dom mody Burberry, Hermes, Chanel, Cartier, LVMH czy Louis Vuitton. Zamknięcie sklepów ogłosiła także marka H&M oraz producenci należący do sieci Inditex, w tym Zara.

 

Cały świat mody solidaryzuje się z Ukrainą. Balenciaga poświęciła swoje social media na niesienie informacji o wojnie. Giorgio Armani natomiast postanowił zakończyć Milan Fashion Week przejmującym pokazem bez muzyki.

Hołd mieszkańcom tego kraju oddano także podczas Paris Fashion Week. Belmain nawiązał w swojej kolekcji do wojny, a prezes Kering zaapelował o zachowanie podczas wydarzenia pełnej powagi z szacunku do tego, co dzieje się na wschodzie Europy.

Wstrzymanie działalności na terenie Rosji ogłosiła także IKEA  oraz Apple. 

Wszystko wskazuje więc na to, że bogaci Rosjanie powoli tracą możliwość zamiany swojego majątku na luksusową biżuterię czy zegarki. I dzieje się to szybciej, niż ktokolwiek z nich mógłby się spodziewać…