Gwiazdy na premierze kolekcji Deni Cler 

21 stycznia 2022 r. w warszawskiej Fabryce Norblina odbyła się premiera najnowszej kolekcji Deni Cler „Manifesto del Colore” – marka zaprezentowała propozycję na sezon wiosna/lato 2022. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem osobistości świata biznesu i mody – stylistów, fotografów, influencerów. Głównym punktem programu była premiera filmu promującego najnowszą kolekcję marki. Nazwa kolekcji, Manifesto del Colore”, jest nieprzypadkowa – Deni Cler w tym sezonie opowiada o potrzebie zmiany.

Reklama

– Moda jest sztuką niezwykle bliską człowiekowi, pozwala na ekspresję samego siebie, ubiór wpływa na to, jak się czujemy. Planując tę kolekcję wiedzieliśmy, że chcemy, żeby była optymistyczna i energetyczna. Koncentrujemy się na klientce i jej potrzebach – mówi Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.

Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Więdłocha, Grażyna Wolszczak, Joanna Racewicz, Agnieszka Sienkiewicz, Grażyna Szapołowska, Lidia Popiel, Dorota Miśkiewicz czy Karolina Pilarczyk – to gwiazdy, które pojawiły się na pokazie Deni Cler. Wiele z nich miała na sobie kreacje pochodzące z wiosenno-letniej kolekcji marki.

Dorota Miśkiewicz na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe Dorota Miśkiewicz na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe

Agnieszka Więdłocha 

- Uwielbiam kaszmirowe płaszcze marki Deni Cler. Swój noszę cały czas i wiem, że zostanie ze mną na długie lata. Pierwsza rzecz jaką nabyłam od Deni Cler to szpilki, które nosze do tej pory – mówiła na premierze kolekcji Agnieszka Więdłocha. Aktorka na event włożyła jeansy, niebieską koszulę, a blasku całej stylizacji nadał czerwony płaszcz, narzucony na ramiona.

Oto film ze stylizacją Agnieszki Więdłochy, który możecie zobaczyć na naszym Facebooku: 

Joanna Racewicz 

- Lubię zarówno klasykę, jak i kolorowe, nieoczywiste zestawienia, a najchętniej łączyłabym oba te nurty. Kolory, które są w tym sezonie są absolutnie piękne, wiosenne i energetyczne. Marka Deni Cler ubiera, a nie przebiera kobiety. Jest odpowiednia na wielkie wyjścia, a także na czas spędzony z przyjaciółmi – mówiła Joanna Racewicz. Dziennikarka wybierając stylizację na event postawiła na odważne połączenie kolorów – założyła czerwony garnitur i żółty płaszcz.

Joanna Racewicz na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe Joanna Racewicz na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe

Modne kolory na wiosnę 2022 

„Manifesto del Colore” jest jedną z najodważniejszych kolekcji Deni Cler ostatnich lat pod względem kolorystyki, nawiązuje do tradycji i początków marki. Pierwsze kolekcje Deni Cler prezentowane w Polsce w latach 90. wyróżniał między innymi mocny kolor. 

Kolekcja „Manifesto del Colore” składa się z sześciu kapsuł, każda z nich będzie wprowadzana co miesiąc od stycznia do czerwca. Poszczególne linie stylistyczne, zatytułowane od nazw kwiatów, razem tworzą spójną, rozwijającą się w czasie historię. Kolorami wiodącymi w tym sezonie będą czerwień, fuksja i Błękiti Al Aqua.

- Prognozująca trendy Worth Global Style Network ogłosiła fiolet orchidei kolorem tego roku. To nasz motyw przewodni – mówi Jan Kosieradzki, dyrektor artystyczny marki. Kolekcja w eklektyczny sposób łączy ze sobą kroje formalne i casualowe, naturalne tkaniny z doskonałą formą.

Karolina Szostak na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe Karolina Szostak na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe

Włoski design, polskie rzemiosło 

Deni Cler łączy włoski design z polskim rzemiosłem. Produkcja ubrań marki ma miejsce w Polsce, dzięki czemu skracany jest łańcuch produkcji i możliwe jest zapewnienie najwyższej jakości produktów.

- Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że konstruktorzy czy krawcy z naszego kraju uważani są za jednych z najlepszych w Europie. Jako marka chcemy kultywować tę tradycję i budować polski przemysł modowy – mówi Jan Kosieradzki.

Iwona Kossman na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe Iwona Kossman na premierze kolekcji Deni Cler wiosna-lato 2022/ materiały prasowe

Tegoroczna kolekcja stworzona jest również z myślą o środowisku.

Deni Cler reprezentuje nurt „slow fashion”. Wykorzystujemy wysokiej jakości biodegradowalne tkaniny, łączymy je z ponadczasowym krojem, dzięki temu ubrania służą nam dłużej niż jeden sezon. O tym, czy produkt jest zrównoważony decyduje nie tylko tkanina, lecz także cały proces jego powstawania. Kupując takie rzeczy dbamy o otoczenie, bo go nie zanieczyszczamy częstym wyrzucaniem produktów. Dbanie o środowisko to jedno z najważniejszych wyzwań na świecie nie tylko w branży mody – mówi Iwona Kossmann, prezes Deni Cler.