Delphine Arnault nową szefową Dior

Jak informują zagraniczne media, szef LVMH i najbogatszy człowiek na świecieBernard Arnault – właśnie mianował swoją córkę – Delphine Arnault nową szefową marki Dior. Pietro Beccari, który kieruje domem mody od 2018 roku, podobno zmieni stanowisko na prezesa i dyrektora generalnego Louis Vuitton.

Reklama

47- letnia Delphine Arnault do tej pory zajmowała miejsce w zarządzie LVMH. Przez ostatnią dekadę natomiast była odpowiedzialna przede wszystkim za wszystkie działania związane z produktami Maison.

- Pod kierownictwem Delphine atrakcyjność produktów znacznie wzrosła, umożliwiając marce ustanawianie nowych rekordów sprzedaży. Jej przenikliwe spostrzeżenie i niezrównane doświadczenie z pewnością staną się przewodnimi atutami w dalszym rozwoju marki Christian Dior – powiedział w oświadczeniu prasowym Bernard Arnault.

Córka miliardera zasiądzie na stanowisku nowej szefowej Christian Dior już od 1 lutego 2023 roku, a analitycy świata mody są zdania, że decyzja Bernarda Arnaulta była słuszna. Dlaczego?

Delphine Arnault z ojcem Bernardem Arnaultem / Getty Images Delphine Arnault z ojcem Bernardem Arnaultem / Getty Images

 

Kim jest Delphine Arnault?

Delphine Arnault jest najstarszą córką z piątki dzieci Bernarda Arnaulta i od lat rozwija biznesowe skrzydła pod czujnym okiem ojca - miliardera.  

Co ciekawe, w rzeczywistości biznesmenka ma tylko jednego "rodzonego" brata. Jest nim  Antoine Arnault. Matką obojgu jest pierwsza żona Bernarda Arnaulta - Anne Dewavrin. 

Delphine Arnault  London School of Economics i EDHEC Business School.  Samą karierę natomiast  rozpoczęła, pracując w firmie doradztwa strategicznego McKinsey & Company. W 2000 roku dołączyła do LVMH.

Delphine Arnault / Getty Images Delphine Arnault / Getty Images

Delphine Arnault - mąż i dzieci

W 2005 roku Delphine Arnault wyszła za mąż za Alessandro Vallarino Gancię, spadkobiercę słynnej winnicy Gancia. Niestety ich małżeństwo zakończyło się już po pięciu latach. Para wzięła rozwód w 2010 roku.

Aktualnie biznesmenka związana jest z francuskim biznesmenem Xavierem Nielem. W 2012 roku doczekali się narodzin córki. 

Kariera pod czujnym okiem ojca

Nowe stanowisko  to symboliczna klamra w drodze zawodowej Delphine Arnault. Córka miliardera na początku swojej kariery przez 12 lat pracowała właśnie w dziale obuwniczym salonów Dior.

W międzyczasie jednak dostała miejsce w szeregach zarządu LVMH jako jedyna i najmłodsza kobieta w nim zasiadająca, a następnie przejęła rolę wiceprezesa wykonawczego koncernu ds. Louis Vuitton.

- Ta sukcesja została wprowadzona w bardzo strategicznym miejscu i okazała się kluczem do sukcesu Louis Vuitton. Dzisiejsza decyzja Bernarda Arnaulta zatem jest dosyć oczywista, ale może okazać się bardzo znacząca dla marki Dior – powiedział dla BBC Thomas Chauvet, analityk Citi.

Czy Delphine Arnault otworzy zatem nowy rozdział w historii domu mody Dior? Wszystko wskazuje na to, że tak, choć media wciąż spekulują na temat tego, czy celem decyzji Bernarda Arnaulta nie jest jedynie zapewnienie pozycji swojej rodzinie. 

 

Bernard Arnault zacieśnia rodzinną kontrolę nad LVMH?

Nominacja Delphine Arnault nastąpiła zaledwie miesiąc po tym, jak Bernard Arnault mianował swojego syna – Antoine'a Arnaulta - dyrektorem naczelnym i prezesem Christian Dior SE, holdingu, który jest właścicielem większości udziałów rodziny w luksusowym konglomeracie LVMH.

Co więcej, cała piątka dzieci miliardera zajmuje aktualnie bardzo wysokie stanowiska w obrębie koncernu: Alexandre Arnault jest dyrektorem wykonawczym w Tiffany & Co., Frederic Arnault jest dyrektorem generalnym TAG Heuer, natomiast Jean Arnault zajmuje się marketingiem i rozwojem produktów w dziale zegarków Louis Vuitton.

I szczerze mówiąc, chęć zacieśnienia rodzinnej kontroli nad LVMH wydaje się dosyć logiczna. Obecnie koncern uważany jest za najcenniejszą firmę w Europie z wartością sięgającą kwoty 408 miliardów dolarów.