Dakota Johnson twarzą kampanii Gucci Jackie 1961

Zaprojektowana w latach 50-tych XX wieku i wypuszczona do sprzedaży w 1961 roku torebka Gucci Fifties Constance w mgnieniu oka zdobyła szereg fanek na całym świecie. Jedną z nich była Jacqueline Kennedy - żona prezydenta Johna F. Kennedy’ego – która postanowiła wykorzystać jej półokrągły kształt do ochrony przed paparazzi.

Reklama

Marka poszła za ciosem. Szybko przekształciła nazwę torebki na „Gucci Jackie 1961”, czyniąc ją jednym z najbardziej flagowych projektów w historii włoskiego domu mody. 

Ta krótka anegdota na temat Gucci Jackie pomoże zrozumieć jej fenomen – w końcu popularność zawdzięcza jednej z największych ikon stylu XX wieku. Dziś jednak nie powracamy do niej z sentymentem, a z zapowiedzią nowej kampanii Gucci Jackie 1961 z Dakotą Johnson w roli głównej!

 

Torebka Gucci Jackie 1961 znów w obiektywie paparazzi

W najnowszej kampanii Gucci Dakota Johnson zostaje „przyłapana” przez paparazzi na beztroskich chwilach spędzonych na ulicach Los Angeles.

Co więcej, na każdym ze zdjęć towarzyszy jej oczywiście półokrągła torebka Gucci Jackie 1961 zdobiona złotymi detalami i prezentowana w różnych wersjach kolorystycznych.

- Podążając za znakomitą linią powtórzeń, z których każda była symbolem swoich czasów, współczesna Jackie 1961 wykracza poza tradycję dzięki eleganckiej sylwetce i uniwersalnej postawie Dakoty Johnson – czytamy w komunikacie prasowym Gucci.

Efekty kampanii możemy podziwiać w krótkim reportażu oraz filmie, które powstały pod czujnym okiem Glena Luchforda.

Fotograf doskonale uchwycił narrację codziennego życia. Dakota Johnson została uchwycona podczas wykonywania codziennych czynności, które nikomu z nas nie są obce. Z torebką Gucci Jackie 1961 stają się jednak chwilą tak piękną i ulotną jak przysłowiowe "Carpe Diem"!

 

24 godziny z Dakotą Johnson 

Wizyta w kwiaciarni? Aktorka stawia na czarną wersję kultowej Gucci Jackie 1961. Podczas lunchu natomiast jej towarzyszką jest już ciemnoczerwona wersja torebki.

W drodze na trening Dakota Johnson zostaje sfotografowana z jaskrawoniebieską krokodylową Gucci Jackie 1961 z wydłużonym paskiem, a jej wieczorowe wyjście należało do dwukolorowej wersji ze skóry węża z rdzawymi detalami.

Co mówi nam nowa kampania Gucci? Po pierwsze, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Po drugie, torebka może być doskonałym pomysłem na podkreślenie naszego nastroju - zmieniasz ją, ilekroć wchodzisz w nową emocję. Po trzecie, vintage coś więcej niż trend, to sposób bycia!