Najmodniejszy makijaż na nadchodzące miesiące? W tym roku postawimy na kontrasty. Mroźne miesiące po raz pierwszy wystąpią w towarzystwie ciepłej brzoskwini, która złamała dotychczasowe zasady w świecie beauty. Lakier do paznokci, eyeliner, szminka, cień do powiek a może klasyczna kredka? Zdaniem wizażystów brzoskwiniowy makijaż jest połączeniem wszystkich tonów, których szukamy w palecie barw.

Reklama

Modny rozświetlający: DAILY PEACHY MAKEUP jak POCAŁUNEK SŁOŃCA 

Choć wszystko dookoła jeszcze bardzo zimowe, nasze makijaże będą wiosenne. Brzoskwiniowy makijaż, który daje efekt skóry muśniętej wiosennym słońcem, stał się największym trendem na ten sezon, trafiając do magazynów mody w najróżniejszych formach.

Od delikatnych kresek stworzonych eyelinerem, aż po soczyste odcienie szminek. Skąd tyle zamieszania wokół koloru delikatnej pomarańczy? Bez względu na typ urody doskonale rozświetla twarz.

- Brzoskwinia rozjaśnia cienie pod oczami, ponieważ jest zupełnym przeciwieństwem szarości. Co więcej, dzięki swoim tonom kolorystycznym doskonale pokryje się z bazą, podkładem lub korektorem, dodając twarzy mnóstwo światła – mówi wizażysta Tommy Napoli dla Allure.

 

Uniwersalność koloru brzoskwiniowego wynika z czystej logiki. Zgodnie z teoriami kolorystycznymi zawiera wszystkie odcienie, które będą korzystne z punktu widzenia perfekcyjnego makijażu. Jest mieszanką różu, pomarańczy, czerwieni oraz żółci, które są dla nas odniesieniem chociażby podczas doboru odpowiedniego podkładu. Ponadto brzoskwinię uważa się także za najcieplejszy odcień pasteli, dzięki czemu pomoże nam wyglądać promiennie, nawet po nieprzespanej nocy.

Oto jeden z pomysłów na brzoskwiniowy makijaż prosto z YouTube'a: 

Brzoskwiniowy makijaż – jak dobrać odpowiedni odcień?

Zdaniem wizażystów dobranie odpowiedniego odcienia brzoskwini jest dość trudne, ale realne.  Zasada jest jedna – odcień skóry idzie z odcieniem delikatnej pomarańczy w linii równoległej. Co to oznacza? Im jaśniejsza skóra, tym jaśniejszy kolor brzoskwini i na odwrót, im ciemniejsza skóra, tym ciemniejszy kolor brzoskwini.

Aby uniknąć makijażowego faux-pas, zaleca się nałożenie próbki koloru na wewnętrzną stronę nadgarstka. Dzięki temu upewnimy się, że odcień nie jest zbyt pomarańczowy dla naszej karnacji.

Zainspiruj się brzoskwiniowymi makijażami prosto z Instagrama w naszej galerii!