Czerwona sukienka, czyli miłość, zemsta i intryga

Skąd bierze się moc czerwonej sukienki? To wciąż nieodkryta tajemnica. Jedno jest jednak pewne – niezależnie od tego, czy zobaczymy ją  na wybiegu, w magazynie, w sklepie czy na ekranie – czerwona sukienka zawsze hipnotyzuje!

Reklama

Kobiety w czerwieni, podobnie jak faceci w czerni, są pewne siebie, przebojowe, ambitne, seksowne i… wpływowe. Ognista barwa dosłownie rozpala wyobraźnię, co dostrzegli także reżyserzy największych produkcji filmowych.

Które czerwone sukienki zapisały się w historii kina? Oto nasza lista NAJBARDZIEJ NIEZAPOMNIANYCH CZERWONYCH SUKIENEK NA SREBRNYM EKRANIE!

CZERWONA SUKIENKA Nicole Kidman w „Moulin Rogue!”

Nicole Kidman w czerwonej sukni / kadr z filmu Nicole Kidman w czerwonej sukni / kadr z filmu

„Moulin Rogue!” to jedna z tych kinowych produkcji, którą po prostu trzeba zobaczyć. Historia toczy się w najsłynniejszym klubie nocnym Paryża, który ma przekształcić się w światowej klasy teatr, ALE nie za darmo. Największa gwiazda kabaretu, w którą wcieliła się Nicole Kidman, musi rozkochać w sobie niezwykle zamożnego księcia.

Pewna siebie, niezwykle sensualna i zdeterminowana bohaterka, zupełnie jak jej suknia, po prostu olśniewa! Szkarłatna satynowa kreacja z obcisłą górą, mocno podkreśloną talią oraz głębokim dekoltem w kształcie litery „V” stała się więc bronią, przed którą nie udało się uciec żadnemu mężczyźnie.

CZERWONA SUKNIA Audrey Hepburn w filmie „Zabawna buzia”

Audrey Hepburn w czerwonej sukni / kadr z filmu Audrey Hepburn w czerwonej sukni / kadr z filmu

Stylizacje Audrey Hepburn to dziś ikony nie tylko w świecie kina, ale również mody. Od małej czarnej ze „Śniadania u Tiffany’ego”, aż po czerwoną suknię z trenem z filmu Stanley’a Donena „Zabawna buzia”. To właśnie ona towarzyszyła aktorce podczas sceny kręconej na schodach Luwru. Operowe białe rękawiczki, muślinowy szal i delikatny materiał w szkarłatnym kolorze stały się motywem przewodnim produkcji.

 

CZERWONE SUKIENKI dziewczyn Jamesa Bonda

Sophie Marceau w czerwonej sukni / kadr z filmu „Świat to za mało Sophie Marceau w czerwonej sukni / kadr z filmu „Świat to za mało

Bohaterki występujące w filmach o Jamesie Bondzie to kwintesencje kobiecości. Zawsze eleganckie, subtelne, pełne seksapilu i dystyngowania – nie zawsze w czerwonych sukniach, ale to właśnie ten kolor został najbardziej zapamiętany przez fanów serii. "Świat to za mało” z Sophie Marceau, „Licencja na zabijanie” z Talisą Soto czy „Casino Royale” z Evą Green – towarzyszki Agenta 007 podczas rozgrywek w kasynie, wystrojone w czerwone okalające ciało suknie, stały się definicją zwrotu „kobiety Bonda”.

 

CZERWONA SUKIENKA ZEMSTY Leighton Meester w serialu „Plotkara”

Leighton Meester jako Blair Waldorf w czerwonej sukni / kadr z serialu Leighton Meester jako Blair Waldorf w czerwonej sukni / kadr z serialu

Stylizacje podpatrzone u Blair Waldorf i Sereny van der Woodsen do dziś są inspiracją dla wielu kobiet. Z jednej strony klasycznie – z drugiej awangardowe. Fani „Gossip Girl” są jednak zgodni, że to czerwona balowa suknia Blair Waldorf najbardziej zapadły w ich pamięci. Paryska sceneria i kultowa „revenge dress”, czyli suknia zemsty, dodały bohaterce pewności siebie, gdy ta postanowiła wyznać Chuckowi, że nigdy go nie kochała.

CZERWONA SUKNIA Julii Roberts w „Pretty Woman”

Julia Roberts w czerwonej sukni / kadr z filmu Julia Roberts w czerwonej sukni / kadr z filmu

Vivan Ward i jej wielka metamorfoza to jeden z kultowych momentów filmu „Pretty Woman”. Punktem kulminacyjnym stała się jej czerwona kreacja, którą główna bohaterka zakłada na wizytę w operze.

To kreacja współczesnego Kopciuszka, który na oczach widzów z prostytutki zamieniał się w prawdziwą księżniczkę z bajki.