Miedziane włosy – nowa fryzura a’la „Gambit królowej”

Ostatni rok dał nam nieźle w kość. Wielu z nas poczuło, że czas zmienić coś w swoim życiu. W przypadku kobiet często zmiany zaczynają się nie tyle w głowie, co na głowie. Nowa fryzura to tchnienie świeżości, wejście w nowy etap, impuls do podjęcia kroków w stronę kolejnych doświadczeń. Chcemy wyglądać inaczej i stajemy się inne.

Reklama

Miedziane włosy / photo: Gambit królowej - Netflix Miedziane włosy / photo: Gambit królowej - Netflix

Co może stać się inspiracją do wielkiej fryzjerskiej metamorfozy? Ot, chociażby serialowy hit na Netflixie. Szczególną popularnością podczas pandemii cieszył się „Gambit królowej” i to on, a dokładnie włosy głównej bohaterki Beth stały się inspiracją do wielkich zmian na głowie.

Miedziane włosy / photo: Instagram @Phoebe Dynevor Miedziane włosy / photo: Instagram @Phoebe Dynevor

 

Copper hair stopniowo opanowywały czerwone dywany i instagramowe konta największych trendsetterek. Najpierw na nową koloryzację zdecydowały się Lucy Hale, Phoebe Dynevor i Alexa Chung, ale ostatecznie jej los przypieczętowała metamorfoza supermodelki Gigi Hadid.

Miedziane włosy / photo: Instagram @Gigi Hadid Miedziane włosy / photo: Instagram @Gigi Hadid

Copper hair – modna koloryzacja na jesień 2021

Koloryzacja charakteryzuje się mieszanką rudości z subtelnym prześwitem różu. Stanowi rolę pewnego rodzaju złotego środka pomiędzy ognistą rudością a delikatnością pasteli. Jeśli więc szukacie odważnej zmiany, ta z pewnością was nie zawiedzie. Oczywiście nie każda z nas chce od razu rzucić się na głęboką wodę, a radykalne metamorfozy zawsze wiążą się z ryzykiem.

Miedziane włosy / photo: Instagram @Sarah Hyland Miedziane włosy / photo: Instagram @Sarah Hyland

W zachowaniu strefy komfortu pozwolą nam zatem różne mniej inwazyjne wariacje na temat tej fryzury. Styliści coraz częściej zachęcają swoje klientki do zastosowania pasemek lub tradycyjnego balayage, które nie będą aż tak widoczne, ale wniosą w nasz look odrobinę świeżości.

Miedziane włosy / photo: Instagram @armas_peluqueros Miedziane włosy / photo: Instagram @armas_peluqueros

Komu pasują miedziane włosy? 

Warto jednak wiedzieć, że wszelkie odcienie rudego mają skłonność do podkreślania wszelkich niedoskonałości cery. W związku z tym, jeśli borykasz się z nawracającym trądzikiem, bądź innymi problemami związanymi ze skórą twarzy, dobrze przemyśl swoją decyzję.