Wraz z zakończeniem lata przyszła pora, by sprawdzić co "piszczy" w męskim świecie stylizacji – także tych urodowych. Panowie, w tym sezonie nie ścinamy bujnych grzyw do zera. Jesień 2023 to czas dłuższych fryzur, naturalnych tekstur i uroczych loków. Może tylko poza jednym wyjątkiem...

Reklama

Modne fryzury męskie na jesień 2023: Loki, fale, tekstura

Zdaniem stylistów mężczyźni coraz bardziej doceniają swoje naturalne loki, a nawet proszą o zabieg trwałej ondulacji (wydobycie skrętu za pomocą fryzjerskiej chemii), aby nadać włosom tekstury. Dla bardziej męskiego charakteru wystarczy poskromić dziewczęce loczki płaskim i kwadratowym cięciem.

- Naturalna tekstura włosów, miękka falistość i ciasne loki są naprawdę widoczne wszędzie – komentuje w rozmowie ze StyleCaster.com stylistka męskich gwiazd Melissa DeZarate, która dba o włosy Christophera Brineya

Najmocniejsze męskie fryzury na jesień 2023: Burza bujnych loków / Kadr z filmu Ręka Boga Najmocniejsze męskie fryzury na jesień 2023: Burza bujnych loków / Kadr z filmu Ręka Boga

Modne fryzury męskie na jesień 2023: Cięcie na Leo z "Titanica" 

Popularna w latach 90. fryzura z przedziałkiem na środku, którą nosili m.in. Nick Carter z Backstreet Boys czy Leonardo DiCaprio na planie "Titanica", wraca do łask! 

To fryzura, którą docenili szczególnie popularna wśród generacji Z. W Polsce nosi ją m.in. Mata - Michał Matczak.

 

Modne fryzury męskie na jesień 2023 / Kadr z filmu Titanic Modne fryzury męskie na jesień 2023 / Kadr z filmu Titanic

Modne fryzury męskie na jesień 2023: Dłuższa góra, krótsze boki

Przed laty tę fryzurę nosił m.in. Richard Gere, dziś jej fanem jest natomiast Harry Styles. Ten popularny klasyk, który sprawdzi się u panów z gęstymi włosami. Dodajmy również, że jesienią 2023 stawiamy głównie na kontrolowany nieład. Lubisz przeczesywać włosy w ciągu dnia? Ta fryzura jest dla Ciebie!

- Dzięki dłuższej górze masz wybór, w jaki sposób możesz nosić fryzurę: zaczesaną do tyłu, z przedziałkiem na bok i w nieładzie… lista jest długa – komentuje fryzurę Leland Olson stylista w Kevin Murphy.

Modne fryzury męskie na jesień 2023: Cięcie na eleganckiego surfera 

Kto powiedział, że średniej długości fale zarezerwowane są dla boskich poskramiaczy fal z Kalifornii? Co więcej! Taka stylizacja może być elegancka. Przekonał nas o tym Adam Driver w roli Maurizio Gucciego, w filmie "Dom Gucci". Wystarczy, że zastosujesz się do rady stylisty Castillo Bataille.

- Włosy średniej długości wracają i niezależnie od tego, czy zarzucasz je do przodu, czy odsuwasz do tyłu, postaw na schludny wygląd i przystrzyż nieco boki – komentuje na łamach StyleCaster.com.

Z kolei, jeśli chcesz poczuć się jak bohater serialu "Życie na fali", użyj sprayu teksturującego, wody morskiej i… nie myj czupryny zbyt często. Nie jesteśmy pewni co do tej ostatniej rady, ale wierzymy na słowo styliście.

 

Fryzura filmowego Maurizio Gucciego to hit męskich stylizacji na jesień 2023 / Kadr z filmu Dom Gucci Fryzura filmowego Maurizio Gucciego to hit męskich stylizacji na jesień 2023 / Kadr z filmu Dom Gucci

Modne fryzury męskie na jesień 2023: Dla każdego coś krótkiego

W sezonie jesień 2023 Eminem ponownie może mieć problem ze zlokalizowaniem „the real slim shady”. Tleniony „jeżyk” to propozycja dla zwolenników zawrotnej długości włosów do 1 cm.

- To ulubiony klasyk wszech czasów i powraca w kolorze. Świetnym sposobem na nadanie stylizacji nowoczesnego wyglądu jest zastosowanie rozjaśniacza, a nawet dodaj trochę koloru. Widzę, że fiolety będą hitem tej jesieni – komentuje krótkie strzyżenie Ambasador Marki Matrix Castillo Bataille.

Martwisz się odrostem? Niepotrzebne. Styliści przekonują, że doda on fryzurze dodatkowego wymiaru i kontrastu. Udowodnił to Quebonafide.