Rafael Nadal to dziś już nie tylko sportowiec, ale również osobowość i marka, która wyceniana jest na miliony dolarów. Z hiszpańskim tenisistą chcą współpracować najlepsi i oferują mu kontrakty na niebotyczne sumy. Jedną z marek, z którymi Rafael Nadal działa już od dłuższego czasu jest Richard Mille. Firma ta z pewnością ceni sobie współpracę ze sportowcem szczególnie teraz. Powód? Zegarek Richard Mille 27-04, który Rafael Nadal nosił podczas finałowego turnieju na Australian Open 2022, stał się obiektem pożądania wielu zegarkowych kolekcjonerów. Jego cena rośnie w ekspresowym tempie! 

Reklama

Richard Mille 27-04 - drogocenny zegarek Rafaela Nadala

Jasnoniebieski pasek, czarna koperta i pomarańczowy pierścień – zegarek Richard Mille 27-04 został wyprodukowany specjalnie dla Rafaela Nadala, ambasadora marki.

Tenisista szczególnie ceni sobie ten model za jakość precyzyjnych a jednocześnie delikatnych mechanizmów, ale również za wytrzymałość. 

Zegarek Richard Mille 27-04 zadebiutował na rynku w 2020 roku, a jego design inspirowany jest kształtem rakiety tenisowej.

Sercem modelu jest jeden z najbardziej prestiżowych i skomplikowanych zegarmistrzowskich mechanizmów: tourbillon. Podobno zegarek jest w stanie wytrzymać wstrząsy o sile 12000 Gs.

O jego wyjątkowości dodatkowo świadczy fakt, że na rynku pojawiło się jedynie 50 egzemplarzy. 

Ile kosztuje zegarek Rafaela Nadala? Cóż, jeszcze w dniu finału Australian Open był to koszt 9,6 milionów dolarów. Wystarczyło jednak zaledwie kilka dni, by wartość wzrosła o ponad dwa miliony dolarów.

Obecnie trzeba za niego zapłacić blisko 11,6 milionów dolarów.

 

Richard Mille - ulubione zegarki sportowców 

Co ciekawe, nie tylko Rafael Nadal jest fanem marki Richard Mille. Cenią je sobie również mistrz świata w kolarstwie Julian Alaphilippe i rajdowiec Lewis Hamilton.