The Weeknd i damski zegarek Piaget Limelight Gala na festiwalu w Cannes 

Męskie zegarki pojawiające się na nadgarstkach kobiet – do takiego zjawiska w modzie zegarkowej już zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale damski zegarek na męskim nadgarstku? Takie połączenie zdarza się dość rzadko. Abel Makkonen Tesfaye – znany szerokiej publiczności jako The Weeknd – postanowił w tej kwestii zrobić trochę zamieszania i na premierę filmu „The Idol” na Festiwalu Filmowym w Cannes założył damski Piaget Limelight Gala.

Reklama

Cannes 2023: The Weeknd z damskim zegarkiem Piaget Limelight Gala wartym fortunę / Getty Images Cannes 2023: The Weeknd z damskim zegarkiem Piaget Limelight Gala wartym fortunę / Getty Images

To wyjątkowe biżuteryjne cacko z linii Piaget Limelight Gala powstało z 18-karatowego białego złota i setki diamentów oraz żółtych szafirów. Okrągła 32-milimetrowa zawiera ultracienki ręcznie nakręcany mechanizm Manufacture Piaget 430P i jest wzmocniona dwoma eleganckimi wydłużonymi występami.

Cena czasomierza wybranego przez The Weeknd dostępna jest tylko na życzenie klientów, ale znana jest kwota, za którą można nabyć skromniejsze modele z linii Piaget Limelight Gala - od 100 do 140 tys. złotych. Kwota zegarka Abela Makkonena Tesfaye’a z pewnością znacznie przekracza wspomniane „widełki”.

Piaget Limelight Gala / materiały prasowe Piaget Limelight Gala / materiały prasoweQuiet luxury w świecie męskich zegarków 

Jednak zegarkowe dzieło sztuki od Piaget The Weeknd przyciągnęło uwagę mediów nie ze względu na luksus. Abel Makkonen Tesfaye zaskoczył swoich fanów, a także miłośników zegarków, wyborem damskiego modelu. The Weeknd pokazał tym samym światu, że dział damski i męski w świecie luksusowych czasomierzy nie istnieje i warto w tej kwestii zdobyć się na odrobinę ekstrawagancji, szczególnie jeśli planujesz stylizację na czerwony dywan w Cannes!

Cannes 2023: The Weeknd z damskim zegarkiem Piaget Limelight Gala wartym fortunę / Getty Images Cannes 2023: The Weeknd z damskim zegarkiem Piaget Limelight Gala wartym fortunę / Getty Images

 

Wybór damskiego zegarka przez Abela Tesfaye’a wpisuje się więc nie tylko w łamanie modowych stereotypów i poszukiwanie w modzie własnej drogi, ale też w inny dość popularny trend na rynku zegarkowym. Chodzi mianowicie o małe tarcze. Być może to moda na quiet luxury, być może powrót do stylu old money, a może po prostu chęć wyróżnienia się. Niezależnie od tego, czym kierują się znani „nosiciele zegarków”, na ich nadgarstkach coraz częściej pojawiają się czasomierze z małymi tarczami, a to zaprzecza ogólnym zasadom doboru idealnego zegarka.