Zmysłowe waniliowe perfumy na noc - Byredo Vanille Antique

Vanille Antique – to nazwa nowego zapachu stworzonego w perfumeryjnej stajni Byredo, który dedykowany jest szczególnie na noc. To nowość, która wchodzi w skład kolekcji Night Veils rozwijanej przez markę od czterech lat.

Reklama

Jego sercem są ziarna wanilii, ale nie jest to zapach typu „słodycz absolutna”. Słodkie nuty przełamane zostały sporą dawką drewna kaszmirowego i piżma, a nutę głowy stanowi połączenie frezji i śliwki, które wprowadza do perfum sporą dawkę świeżości.

By zapach był trwały i uaktywniał się przez wiele godzin, twórcy Byredo Vanille Antique wykorzystali najlepsze, drogocenne składniki i tradycyjne metody destylacji. Ben Gorham, założyciel Byredo, zapewnia, że Waniliowy Antyk jest w stanie przetrwać całą noc, wystarczy kropla wtarta w skórę, a ciepło ciała odpowiednio rozgrzeje unikatową esencję. Ten zapach działa na zasadzie podobnej do nocnego kwiatu, który uwalnia swoją woń stopniowo, tuż po zachodzie słońca.

- Jest coś niezwykłego w nocy, to inna wersja świata, inne możliwości, to nocne poczucie dwoistości – mówi Ben Gorham, opisując swoją nocną kolekcję. – Cała natura żyje nocą – od rozkwitających kwiatów poprzez życie zwierząt – jak możemy o tym zapomnieć? – dodaje.

Nocna kolekcja perfum Byredo / materiały prasowe Nocna kolekcja perfum Byredo / materiały prasowe

Byredo - perfumy idealne na noc 

Kolekcja Byredo Night Veilsa zadebiutowała cztery lata temu i aktualnie obejmuje skoncentrowane perfumy: Casablanca Lily, Reine de Nuit, Sellier oraz Tobacco Mandarin. Do tego grona właśnie dołącza Vanille Antique, którego koszt to około 330 dolarów.

Całą kolekcję natomiast można nabyć za sumę 1700 dolarów. Ten perfumeryjny kwinten zapakowany jest w limitowane, drewniane pudełko, które jest jak zapachowy pakiet na noc.

- Po zmroku mamy jako ludzie zupełnie inne, charakterystycznie emocjonalnie, nastawienie – wyjaśnia Ben Gorham. – Chciałem stworzyć perfumy, które są jak dźwięk gongu po zachodzie słońca. Ten wieczorny rytuał zaczyna się o zmierzchu.