BYREDO – marka luksusowych perfum ze Szwecji – przejęta przez Puig 

Puig przejmie BYREDO za 1 mld euro – czytamy w zagranicznych mediach branżowych. Suma ta nie powinna jednak nikogo dziwić, bo BYREDO – choć jest marką niszową – doskonale radzi sobie obecnie na rynku, zdobywając coraz większą wiernych klientów.

Reklama

Jak donosi serwis Fragrantica.com, BYREDO pod rządami Nicolasa Hieronimusa wygenerowała w ubiegłym roku podatkowym sprzedaż w wysokości 32,28 mld euro.

Teraz skandynawskie BYREDO stanie się częścią koncernu PUIG - firmy, która wielokrotnie udowodniła, że zna się na prowadzeniu luksusowych biznesów. Jest również specjalistą we wprowadzaniu znanych marek luksusowych do branży perfumeryjnej i beauty, takich jak Christian Louboutin i COMME des GARÇONS.

- Chcemy wnieść do BYREDO naszą wiedzę i zasoby do rozwoju tej wyjątkowej marki, która reprezentuje nowoczesny luksus z silnym powiązaniem z konsumentami – powiedział w oświadczeniu Marc Puig, prezes i dyrektor generalny Puig.

Ben Gorham - założyciel BYREDO, jest również pełen optymizmu: 

- Naprawdę wierzę, że doświadczenie Puig pomoże nam w pełni wykorzystać nasz potencjał w wielu kategoriach – kontynuował Ben Gorham. 

BYREDO - wielki sukces niszowej marki 

BYREDO to marka założona w Szwecji w 2006 roku przez Bena Gorhama  w 2013 roku założyciel  BYREDO sprzedał pakiet większościowy udziałów brytyjskiemu funduszowi Manzanita Capital, która wspiera również finansowo Diptyque i Malin + Goetz.

Byredo - Ben Gorham / materiały prasowe Byredo - Ben Gorham / materiały prasowe

 

W ostatnich latach, oprócz kolejnych kompozycji zapachowym, marka poszerzyła swój asortyment o wyroby skórzane, a także kosmetyki do makijażu. 

Mimo wielu biznesowych decyzji i poszerzania asortymentu, w BYREDO jedno pozostaje niezmienne – JAKOŚĆ, o czym świadczy wciąż rosnąca grupa wiernych klientów. Pierwsze kompozycje marki – Green, Rose Noir czy Mojave Ghost – rozeszły się jak świeże bułeczki, a kolejne zapachy tylko potwierdzają poziom BYREDO. Warto również dodać, że wszystkie produkty tworzone są w Szwecji.

Obecnie produkty BYREDO dostępne są m.in. w Szwecji, Londynie czy Nowym Jorku. W Polsce dostępne są m.in. w luksusowej perfumerii oraz w sklepie internetowym Galilu.