Kot w biżuterii Boucheron 

Kolekcja Animaux de Colletion jest inna niż wszystkie. Wyspecjalizowani mistrzowie jubilerstwa tworzą linię bazującą na mniej lub bardziej realistycznych podobiznach zwierząt, wkładając je w złote zdobienia i kryształowe detale. Pierwsze biżuteryjne zwierzęta – łanie, kolibry czy węże – pojawiły się w ofercie marki już w 1858 roku, a oryginalne bestiarium Boucheron z dekady na dekadę było coraz bardziej rozbudowywane.

Reklama

Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe

Jednak żadne zwierzę nie stało się tak popularne w całej kolekcji Boucheron, jak kot Wladimir, który w latach 70. XX wieku był największą muzą Gerarda Boucherona i pupilem klientów marki, odwiedzającym jubilera na Placu Vendome. Teraz legendarny paryski kot ponownie powraca do gry!

Podobizna Wladimira pojawia się w najnowszej kolekcji marki na pierścionkach i w zawieszkach naszyjników, których forma odzwierciedla jego charakter i niesamowitą elegancję. Biżuteria została stworzona z białego i żółtego złota, wysadzonego dodatkowo opalizującymi diamentami. Jest zabawna - ale też ponadczasowa, awangardowa, a jednocześnie subtelna. W nowej kociej kolekcji Boucheron znajdują się dwie zawieszki, trzy pierścionki oraz naszyjnik. W każdym z tych biżuteryjnych dzieł główną rolę odgrywa wizerunek kota z szafirowymi oczami.

Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe

Boucheron. Kim był kot Wladimir?

Legendarna marka od ponad 160 lat mieści się przy Place Vendome. To właśnie tam rezydował słynny pupil Gerarda Boucherona – Wladimir. Perski kot z szafirowymi oczami i puszystym futerkiem był wielką atrakcją jubilerskiego domu i maskotką, która przyciągała klientów z całego Paryża! Pojawienie się Wladimira w kolekcji marki było tylko kwestią czasu.

Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe Kot Wladimir w kolekcji Boucheron / materiały prasowe

Kocia biżuteria w historii paryskiego jubilera

Wladimir stał się ikoną marki już w 1979 roku, gdy do jubilerskich gablot Boucheron trafiły naszyjniki oraz broszki inspirowane słynnym paryskim kotem. Niedługo później, bo w 1985 roku, oczy Wladimira stały się inspiracją dla stworzenia tarczy kultowych zegarków Reflet, opalizujących na złoto i intrygujących grą odbijającego się światła. Kot pojawił się także w kolekcji z 2020 roku,  stworzonej we współpracy z Alexą Chung.