Chiński Nowy Rok 2022 i nietypowa reklama Bottega Veneta 

Luksusowa marka Bottega Veneta nie pierwszy raz udowadnia, że niestandardowe podejście do marketingu to jej punkt rozpoznawczy. Niedługo po kampanii na dachach w Los Angeles, stawia przed nami kolejną niespodziankę.

Reklama

Z okazji Chińskiego Nowego Roku 2022 włoski dom mody postanowił przyozdobić ogromnym banerem część Wielkiego Muru Chińskiego. Od 6 do 12 stycznia 2022 roku na Wielkim Murze Chińskim można oglądać wspaniałą instalację Bottega Veneta w kolorach marki - zielonym i pomarańczowym.

Bottega Veneta świętuje Chiński Nowy Rok 2022 / materiały prasowe Bottega Veneta świętuje Chiński Nowy Rok 2022 / materiały prasowe

 

Co ciekawe, w Chinach kolory te symbolizują szczęście oraz bogactwo. Okazuje się, że owy baner to tak naprawdę ekran, na którym wyświetlają się animacje – logo domu mody oraz chiński napis „Szczęśliwego Nowego Roku”.  Dodatkowo marka zobowiązała się także do przekazania darowizny na wsparcie renowacji i konserwacji wschodniego krańca Wielkiego Muru.

Bottega Veneta na Wielkim Murze Chińskim / materiały prasowe Bottega Veneta na Wielkim Murze Chińskim / materiały prasowe

Pokaz Fendi na Wielkim Murze Chińskim

Instalacja Bottega Veneta nie jest pierwszym elementem kampanii marek modowych na Wielkim Murze Chińskim. W 2007 roku Fendi zorganizowało na nim pokaz mody dedykowany na sezon jesień-zima 2007/2008, który uznano za najdroższy pokaz na świecie. Koszty organizacji wydarzenia wyniosły ponad 10 milionów dolarów.