Balmain x Beyonce - niezwykła kolekcja inspirowana albumem "Renaissance"

Beyonce stworzyła razem z domem mody Balmain wyjątkową kolekcję haute couture. Każdy z efektownych strojów inspirowany był innym utworem z ostatniego albumu artystki "Renaissance" wydanego w 2022 roku. Odniesienie do płyty pojawia się także w samej nazwie kolekcji: Renaissance Couture.

Reklama

16 ekstrawaganckich i teatralnych strojów do ekskluzywnego użytku wokalistki powstawało w ścisłej współpracy Beyonce i Oliviera Rousteinga, dyrektora kreatywnego Balmain. Nad projektem czuwała także osobista stylistka artystki, Marni Senofonte.

 

Nowe sceniczne wcielenie Beyonce

Wszystkie stroje z kolekcji "Renaissance" bez wątpienia są perfekcyjnym połączeniem scenicznej ekstrawagancji i modowej wrażliwości. Każda z kreacji jest kompletna - podczas prac nad nimi zadbano również o pasujące nakrycia głowy, buty i biżuterię.

Renaissence Couture charakteryzuje się rzeźbiarskimi formami, efektownymi nakryciami głowy i imponującymi haftami / fot. materiały prasowe Balmain Renaissence Couture charakteryzuje się rzeźbiarskimi formami, efektownymi nakryciami głowy i imponującymi haftami / fot. materiały prasowe Balmain

Każdy look dopracowany jest w najmniejszym szczególe. W projektach wykorzystano rzeźbiarskie formy charakterystyczne dla Balmain, które tworzą drobiazgowo haftowane suknie. Wprawne oko dostrzeże także, że podstawę szpilek na platformie tworzy autograf Beyonce! 

Olivier Rousteing w oświadczeniu prasowym zdradził, że kolekcja powstawała przez pięć miesięcy, ale dzięki brakom ograniczeń marketingowych mogli ją tworzyć na własnych zasadach i zadbać o każdy detal.

- Brak budżetowania i wdrażania planów marketingowych wyeliminował typowe ograniczenia, tworząc wymarzone środowisko pracy, które pozwoliło nam po prostu eksperymentować i spełniać marzenia. I to jest dokładnie to, co zrobiliśmy. Wspólnie stworzyliśmy tę jedyną w swoim rodzaju kolekcję couture, w której każda sylwetka jest bezpośrednio inspirowana konkretną renesansową kompozycją.

Kolekcja Renaissance Couture została w całości zaprezentowana na łamach paryskiego "Vogue'a". Lookbook dostępny jest również na stronie Balmain.

Kolekcja Beyonce i Balmain jest scenicznym wizerunkiem artystki / fot. materiały prasowe Balmain Kolekcja Beyonce i Balmain jest scenicznym wizerunkiem artystki / fot. materiały prasowe Balmain

Renaissance Couture - historyczny moment w domu mody Balmain

 Współpraca, której owocem jest kolekcja Renaissance Couture, zapisze się na kartach historii mody nie tylko ze względu na efektowne stroje. To pierwszy raz w historii, kiedy czarnoskóra kobieta nadzorowała projekt w Balmain.

Co więcej, Olivier Rousteing jest pierwszym czarnoskórym mężczyzną, który zarządza paryskim domem mody.

Warto też zaznaczyć, że to nowy etap modowej przygody Beyonce. Do tej pory artystka współpracowała przy sportowej odzieży z marką Adidas. Miała też swoją linię Ivy Park.