Bentley x The Surgeon – nowa gorąca współpraca na rynku sneakersów

Bentley oficjalnie wchodzi na rynek luksusowego streetwearu. Marka we współpracy z legendarnym artystą Dominikiem Ciambrone znanym jako Chirurg – The Surgeon – wypuściła limitowaną kolekcję wykonanych na zamówienie sneakersów Adidas Forum Low.

Reklama

Ciambrone słynie z przerabiania i personalizowania obuwia dla gwiazd amerykańskiego show biznesu, a jego bogate portfolio i rozpoznawalność w świecie kolekcjonerów idealnie wpisuje się w standardy Bentleya.

– Kreatywność i projektowanie na zamówienie są konsekwentnie wpisane w DNA Bentleya od 1919 roku, zwłaszcza w odniesieniu do naszego prywatnego działu Mulliner zajmującego się budową nadwozi. Łączenie się z podobnie myślącymi twórcami takimi jak The Surgeon jest nie tylko satysfakcjonujące, ale także ekscytujące – powiedział w oświadczeniu prasowym Christophe Georges, dyrektor generalny Bentley Americas.

Bentley x The Surgeon - szczegóły kolekcji

Bentley x The Surgeon, fot. mat. prasowe Bentley x The Surgeon, fot. mat. prasowe

W ramach współpracy The Surgeona i Bentleya powstało 10 unikatowych par sneakersów Adidas Forum Low. Każda z nich została ręcznie zmodyfikowana przez Ciambrone i jego współpracowników i wyróżnia się charakterystycznymi elementami nawiązującymi do wyglądu samochodów brytyjskiej marki.

Na cholewce umieszczone zostały np. hafty krzyżykowe – dokładnie takie, jakie znajdują się na poszyciu kierownic Bentleyów. Gdzieniegdzie pojawiają się także charakterystyczne dla marki pikowania w kształcie rombów, a do produkcji butów użyto materiałów najwyższej jakości – przede wszystkim skóry i zamszu.

Cała kolekcja utrzymana jest także w barwach charakterystycznej dla Mullinera – tzw. beluga black oraz antracytowym. Projekty uzupełnione zostały natomiast przez wytłaczane logotypy Bentleya oraz samego Ciambrone.

Bentley x The Surgeon, fot. materiały prasowe Bentley x The Surgeon, fot. materiały prasowe

– Dorastając, budowałem, malowałem i szyłem – nie tylko buty, ale wszystko, co wpadło mi w ręce. Współpraca z Bentleyem to dla mnie wyjątkowy moment i okazja do zaprezentowania swojej kreatywności w nowym świetle. Marka jest mistrzem w swoim fachu i podobnie jak ja rozumie luksus i rzemiosło na najwyższym poziomie – powiedział Ciambrone.

Wisienką na torcie tej współpracy będzie też jedyny w swoim rodzaju projekt auta Bentleya stworzony przez studio projektowe marki i The Surgeona. Samochód zostanie zaprezentowany podczas grudniowych targów Art Basel w Miami, a potencjalny nabywca otrzyma razem z nim parę unikatowych sneakersów stworzoną przez Ciambrone.